• Dolar Alış / Satış: 5.923 / 5.934
  • Euro Alış / Satış: 6.598 / 6.61
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çankırı’da İnşaatta Göçük Meydana Geldi!

13 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
886 defa okundu.
Çankırı’da İnşaatta Göçük Meydana Geldi!

Çankırı’da Fen Lisesi Yurdu olması amacıyla yapılan inşaatta göçük meydana geldi.

2 kişinin göçük altında kaldığı olayda, kurtarma çalışmalarının tamamlandığı, yaralıların hızlı bir şekilde Çankırı Devlet Hastanesine sevkleri yapıldı, yaralı vatandaşların tedavilerine devam ediliyor.

Çankırı’da yurt inşaatında meydana gelen göçükte toprak altında kalan 2 işçi ağır yaralandı.

Süleyman Demirel Fen Lisesi’nin bahçesine yapılan öğrenci yurdunun inşaat temelinde çalışan 2 içi üzerlerine kayan toprağın altında kaldı. İşçiler Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve arkadaşları tarafından kurtarıldı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, olay yerinde yaptığı incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, üzücü bir olayla karşı karşıya olduklarını söyledi.

İşçilerin toprak altından çıkartıldığını kaydeden Özcan, şöyle konuştu:

Yurt inşaatı 2 tane alt yüklenici ile çalışan işçimiz toprak kayması sonucu göçük altında kaldı. Ramazan Duman ve Adem Akbulut isimli işçilerimiz yaklaşık 25-30 dakikalık bir çalışma sonucu  toprak altından çıkartıldılar. Sağlık ekiplerimiz olay yerinde anında müdahale etti.

İşçilerin hayati tehlikesi bulunduğunu belirten Özcan, “İlk bilgilere göre hayati tehlikeleri var. Arkadaşlarımız gerekli müdahaleyi yapıyor. İnşallah Allah onları çocuklarına bağışlar. İnşallah hayatlarını kurtarırlar” dedi.

İş güvenliği vurgusu yapan Özcan, “Maalesef ülke olarak böyle bir problemin içerisindeyiz. İş güvenliği öncelikli görevimiz olmalı. İnşaat geç bitebilir maliyetli olabilir ama insan hayatı en önemli önceliğimiz olmalı” diye konuştu.

Acı Haber Tüm Moralleri Alt Üst Etti

İlk edindiğimiz bilgilere göre yaralıların durumlarının ağır olduğu yönünde.

Ramazan Duman ve Adem Akbulut isimli işçilerimiz tüm çabalara rağmen kurtarılamadılar.

Saatler 13:00 gösterirken www.medyacankiri.com olarak edindiğimiz bilgiler doğrultusunda iki işçimiz de saat 13.00 itibariyle hayatını kaybetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN