20° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Çankırıda üretilen ceviz kırma makinesi Dünyanın en iyisi olmaya aday

Teknolojik Ürün YATIRIM Destek Programı kapsamında değerlendirilen 21 projeye 15 milyon 665 bin lira destek verildi. 182 projenin sunulduğu ve yapılan değerlendirme sonrasında 21 projenin kabul edildiği Teknolojik Ürün YATIRIM Destek Programına Çankırı’dan 1 proje girmeyi başardı. Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) toplantısında konuyla ilgili bilgi veren Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Gürbüz, “Bilim […]
Genel - 27 Şubat 2015 13:08 A A

Teknolojik Ürün YATIRIM Destek Programı kapsamında değerlendirilen 21 projeye 15 milyon 665 bin lira destek verildi.

182 projenin sunulduğu ve yapılan değerlendirme sonrasında 21 projenin kabul edildiği Teknolojik Ürün YATIRIM Destek Programına Çankırı’dan 1 proje girmeyi başardı.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) toplantısında konuyla ilgili bilgi veren Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Gürbüz, “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan Türkiye çapındaki 21 projeden biri Çankırı’dan çıktı. Bu çalışma Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programının ön önemli çalışmasıdır. Çankırı tarihi açısından önemli bir proje” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kabul edilen 21 projeden biri olan ceviz kırma makinesi projesinin önemli bir çalışma olduğunu dile getiren proje sahibi Sude Yapı Fabrika sorumlusu İbrahim Ayaz, hazırladıkları projeyi KOSGEB’e sunduklarını 2 tane protatif hazırladıkları ve yakın zamanda üretime geçeceklerini dile getirdi.

“Çankırı’da gördüğüm ilgiyi hiç bir yerde görmedim” diyen Ayaz, yetkililerin kendileri ile her zaman ilgilendiklerini ve yardımcı olduklarını aktararak, “Biz değil onlar gelip nasıl yardımcı olabiliriz dediler. Bunun kıymetinin bilinmesi lazım. Manevi yönden de desteklenmek çok önemli” dedi.

Çankırı’nın fazla gelişmediğini de aktaran Ayaz, “İnsanların bildiği şey gördüğü ile sınırlıdır. Bu nedene görüş açısını hep geniş tutmak ve fazla şey göstermek lazım. İnsanlar eşit doğar fakat fırsatlar farklıdır, o fırsatları yakalamak lazım” dedi.

Gerçekleştirdikleri ceviz kırma makinesi projesinin önemli bir çalışma olduğunu da aktaran Ayaz, makinenin kendi türüne göre dünyada bir ilk olduğunu dile getirdi. Makineye verecekleri isim konusunda ise Ayaz, bir yarışma yapalım ve belirlenen isimi makinenin ismi olarak belirleyelim ve ödül verelim açıklamasında bulundu.

Bu haber 1921 kez okundu.
Genel - 13:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.