• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çankırılı Seyyahlar Komşu İl Kastamonu’yu Gezdi

11 Mart 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
930 defa okundu.
Çankırılı Seyyahlar Komşu İl Kastamonu’yu Gezdi
08.03.2014 (Erkek Grubu) – 09.03.2014 (Kız Grubu) tarihlerinde Kastamonu gezisi gerçekleştirildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, “Seyyah Bizim İller Projesi” kapsamında hafta sonu Çankırı’dan 360 kişilik kafile Kastamonu’yu gezdi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürlüğüÇankırı Gençlik Merkezi’nin “Seyyah Bizim İller Projesi” çerçevesinde düzenlediği gezi programlarına Çankırı’nın da komşusu olan, Batı Karadeniz Bölgesinde tarih boyunca yerleşim görmüş, yeşilin her tonundan, mavinin sonsuzluğuna uzanan doğal güzelliği ile tarihini korumuş köklü bir kent olan Kastamonu ile devam etti.
Çankırılı Genç Seyyahlar gezi programlarına Kastamonu kent merkezinde kültür turizmi etkinlikleriyle başladı. Program dahilinde sırasıyla Cumhuriyet Meydanı, Kastamonu Hükümet Konağı ve Kent Tarihi Müzesi gezildi, akabinde Saat Kulesi’ne çıkıldı. Çankırılı Genç Seyyahlar buradan şehrin panoramasına baktı.
Seyyahlar daha sonra kent merkezinde Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı,Yılanlı Darüşşifa, hanlar ve Liva Paşa KonağıEtnografya Müzesi’ni gezdi. Gezi programına, yöresel yemek evlerinin birinde öğlen yemeği ile devam edildi. Daha sonra Arkeoloji Müzesi, Kale, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi ve Vakıf Müzesi, Ev Kaya Mezarları, Mimar Vedat Kültür ve Sanat Merkezi ve Cumhuriyet Müzesi ardından da, İsmail Bey Külliyesi ile El Sanatları Çarşısı, daha sonra el oyması ahşap, dokuma ve kilim işlerinin görülebileceği El Sanatları Teşhir Merkezinin gezilmesi ile gezi sona erdi.
Çankırılı gençler dopdolu geçen bir günün huzuru ve mutluluğu içinde, geziden çok memnun kaldıklarını ifade etti. Memnuniyetlerini anket formlarında ölümsüzleştiren gençler Çankırı Gençlik Merkezinden, Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkürlerini iletmelerini istedi. Anılarında unutulmaz anlara imza atan seyyahlar bu gezilerin bir yerle sınırlı kalmamasının gerektiğini, görmeyi ümit ettikleri pek çok yerin olduğunu bildirdi.
Çankırı Gençlik Merkezi Müdürü Sadık Ak Seyyah Bizim İller Gezilerinin önümüzdeki haftalarda, Sinop, Amasya, Nevşehir, Bolu-Abant, Konya, Eskişehir, Bartın-Amasra, İstanbul illeri ile devam edeceğini bildirdi.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN