Hafif yağmur
 • EURO 6.62
 • DOLAR 6.10

ÇANKIRI’NIN TEK KADIN MİLLETVEKİLİ ADAYI MEDYA ÇANKIRI’YA KONUŞTU!

HABERLER - 1 Mart 2015 11:22 A A

Seçimin Nabzını Medya Çankırı haber sitesinden takip edebilirsiniz..
25. Dönem Çankırı Tek Bayan Milletvekili Aday Adayı Songül Bektaş Uzunharman ile Medya Çankırı Haber sitesi röportaj yaptı.

Sizi Kısaca tanıyabilirmiyiz ?

1975 Çankırı ili, Çerkeş İlçesi doğumluyum. Selçuk Üni Çevre Mühendisliği bölümü 1998 yılı mezunuyum. B sınıfı iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanıyım. Evli ve 2 Çocuk annesiyim.

Niçin Aday Adayı oldunuz ?

Cumhuriyet tarihinde Çankırı kadınlarının yüce meclisimizde hiçbir zaman temsil edilmediğini farkettim. Bu temsiliyeti ilk defa sağlayabilmek için Çankırı’nın kültür ve değerlerine uygun olacağı açısından AK Parti’den 25. Dönem Çankırı Milletvekili kadın aday adayı oldum. Seçilmem durumunda Çankırı’yı özelliklede Çankırılı kadınları en iyi şekilde temsil edeceğime bütün kalbimle inanıyorum.

Projelerinizden bahsedebilirmisiniz?

1) Hayvancılık konusunda organize sanayi bölgelerinin kurulmasını sağlayacağız. Böylelikle Çankırı Türkiyenin en büyük Hayvansal üretim bökgelerinden olacaktır. Hayvansal atıkları da  biogaz tesisleri sositasyıyla elektrik üreteceğiz. Ayrıca hayvansal atıklardan doğal gübre üreteceğiz.

2) Çankırı’da su kaynaklarının el verdiği müddetçe göletler gibi depolama tesisleri vasıtasıyla maksimum alanda sulu tarıma yatırım yapacağız. Yapımı devam eden tesisleride takip ile en kısa sürede Çankırılıların hizmetine sunulacaktır.

3) Yem bitkileri hususunda sulu tarım uygulamalarını teşvih edeceğiz.

4) Çankırı da, Özellikle tarım ve hayvancılığa dayalı meslek yüksek okullarını yaygınlaştıracağız.

5) Bütün bu faaliyetlerle aş, iş ve zenginleşme sağlanacak. Çankırı’nın dışarıya vermiş olduğu gök tersine döndürülecektir.

6) Çankırılı hemşerilerimin daha çok ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını sağlayacağız.

Buna yönelik teşvikle temin edeceğiz. Kadınların her alan da olduğu gibi iş alanında da satüsünü göçlendirmek, daha sağlam adımlar atmasını istiyoruz.

7) Ülkemiz de kadın şiddetinin önlenmesini yönelik, toplumda kadının temsiliyetinin artırılması gereklidir.

Bürokraside ve yönetimlerde kadınlara daha fazla yer verilebilir.

8) “Cennet annelerin ayakları altındadır” diyen bir dinin mensupları olarak, Bu toplumda kadına yönelik olumsuz davranış ve şiddetin artarak devam etmesi sosyolojik olarak, bilimsel araştırmalarla incelenecek ve bu çalışmalar neticesinde ayağı yere basan projeler hayata geçirilecektir.

9) Yüce Peygamberimiz (sav) belirtiği gibi madem kadınlar erkeklere emanettir, o zaman bu emanetin sorumluluğu alırken karşılığınında yaptırım gücü olabilecek, erkeklerden teminatlar alınmalıdır.

10) Kadına karşı şiddetin engellenebilmesi için, eğitime ailede başlanmalı, çocukların eğitim konularındaki süreçlerde de ders olarak bu konuda eğitim verilmesi elzemdir.

11) Ulusal ve bölgesel T.U yaynlarında kadını istismar eden annelik görevini zedeleyen yayınlar engellenmelidir.

12) Hükümetimizin engeliler ile ilgili atmış olduğu olumlu adımlar takdire şayandır. Ancak geliştirmeye ihtiyacı vardır.

Mesela; engelli bakım hizmetleri karşılığı, engelli ailelerine aylık gelir temin edilmiştir. Buna mükabil, Gündüz bakım evlerinden hizmet alan bu çocuklar, bu maaşların devamı için evlerde alıkamuştur. 12 ilimiz dışında gündüz bakım evleri kapatılmış olup bunların tekrar açılması ve o çocukların tekrar gündüz bakımevlerine gönderilmesi ocukların psikolojileri açısından son derece önemlidir. Ancak ailelere verilen bakım ücretleri de verilmeye devam etmektedir.

13) Gençler, bizim geleceğimiz,
Gençler, iyi bir gelecek vaad edebilmesi için kaliteli eğitim ve öğretim sağlanmalıdır.
Örf ve adetlerimize uygun geçmişimizden göç alan, geleceğimiz ümitle bakan “AK” bir gençlik hedefliyoruz.

Ayrıca her ilçemize yönelik sosyal ve kültürel amaçlı gençlik merkezleri açacağız..

Vizyonunuzdan bahsedebilirmisiniz?

Ülkemiz, tek başına iktidar olan hükümetlerde her zaman ileri gitmiş ve gelişerek kalkınmasına devam etmiştir. İstikrarın bozulduğu çok partili hükümetlerde çok büyük KAN kaybetmiştir. Aziz milletimiz bu husuların en büyük ŞAHİDİR.

Bundan dolayıdır ki aziz milletimiz 2002 yılından itibaren AK Partiye teveccühünü artırarak günümüze kadar partimizin iktidarda kalmasını sağlamış ve desteğine destek katmıştır.

Onun içindir ki Ülkemizin okula ileri gitmesi, devletimizin daha da güçlenmesi ve istikrarımızın her alanda güçlenerek devam etmesi için siyasal birliğimizin en iyi şekilde sağlanacağı “BAŞKANLIK” sistemine geçilmesi elzemdir.

Güçlü ve tam bağımsız Türkiye için, başkanlık sistemine geçişte; her türlü desteği vereceğim. Böylelikle mutlak istikrar sağlanacak Ülkemiz gelişerek kalkınacak ve aziz milletimizin refah layık olduğu mertebelere erişecektir. Bu görev benim için kutsaldır. Halka hizmet hakka hizmettir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Teşekkür ederiz Medya Çankırı haber sitesine vakit ayırabildiğiniz için ve ayrıca Çankırı Tek Bayan Milletvekili Aday Adayı olduğunuz içinde gurur duyuyoruz..

Bu haber 5789 kez okundu.
HABERLER - 11:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  Çankırı’da Feci Tren Kazası 1 Ölü!
  Çankırı’da 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 19:00 sıralarında hemzemin geçitte yük treninin otomobile çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre Çankırı ili, Esentepe Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Kadir Özbahar sevk ve idaresindeki 18 AV 753 plakalı özel aracı ile Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı’ndaki (Safir Tuz karşısındaki) hemzemin geçitten geçerek Salti Tuz Fabrikası istikametine […]
 • 02
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU “ÇANKIRISPOR – ÇANKIRI BELEDİYESPOR – ÇANKIRISPOR” Hazırlayan . Aydın Demiröz Çankırı’da profesyonel futbol heyecanı 1982 yılında dönemin Valisi Erbay Fiş’in, “Çankırıspor”u kurma çalışmaları ile başladı. 24 kişilik ilk kurucu üyeler içinde Vali Fiş, dönemin Çankırı’da görev yapan üst düzey bürokratları ve esnaflar bulundu. 24 Şubat 1982 tarihli Karatekin gazetesinde kulübün kuruluşu […]
 • 03
  İslam Fıtrat Dinidir
  Fıtrat, kelime olarak “yaratılış” anlamına gelmektedir. Bütün insanların özünde mevcut olan “doğru”ya yatkın olma durumu; fazla zorlanmadan “doğru”yu fark edebilme yetisi de fıtrata uygunluktur. Fıtratta aklın, duygunun ve sezginin birlikte etkin olması söz konusudur. Bu sebepten, fıtrata dayalı değerlerde ve bu değerlerle ilgili bilgilerde, insanlar arasında anlama ve kavrama bakımından düzey ve derece farkı olmasına […]
 • 04
  DİL
  Günlerdir düşünüyorum da son dönemler de dilimizin giderek yozlaştığı ve sadeliğini yitirdiğini görüyoruz. Yabancı kültürlerin etkisiyle kültür erozyonu içerisinde dilimizi de bizden uzaklaştırıyorlar. Oysa DİL: tarihi ve kültürel değerlerin geçtiği köprüdür bu köprü sağlam olmazsa gelecek nesillere ulaşmak ve gelecek nesillerin geçmişi anlamları güçleşecektir. Tarihi çok eskilere dayanan dünyanın en büyük dillerinden biri olan Türkçeyi […]
 • 05
  T E V A Z U
  TEVAZU 2015 yılının olumsuzluklarının bitirilmesi ve l yıl daha yaşlandığımızın hüznü yerine 2016 yılının getirdiği mutluluğu tüm okuyucularımla birlikte yüreğimle kutlar, nice yıllara sağlıkla, başarıyla ve sevdiklerinle birlikte görmeni ve geçirmeni diliyorum, Dünya barışına, Ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor,tüm insanlara ve insanlığa değer verenlere sağlık mutluluk ve huzurlu yıllar temenni ederim. Yazımın konusu […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 116.829
  1,03%
 • ALTIN 322.26
  1,43%
 • DOLAR 6.101
  0,00%
 • EURO 6.624
  0,58%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.