Kar yağışlı
 • EURO 6.62
 • DOLAR 6.09

“Çankırı’ya kim gelir” diyorlardı

HABERLER - 8 Nisan 2015 23:36 A A

cankiriyazaarGeçtiğimiz hafta araya kaynayan bir haber vardı. Bana göre memlekete ve millete karşı münafıklık yapmayan gazete ve televizyonların birinci haberi olmalıydı.

Yayınlanmadı değil, namuslu medya yayınladı ama daha fazla yer verilmeliydi. Çünkü ortada harika bir haber vardı.

Eğer Çankırı’da sıradan zabitlik bir olay olsaydı, olayın içinde de kadın unsuru öne çıksaydı; “vahşetten, cinayetten, terörden zevk alan malum medya”, günlerce oradan yayın yapardı. (Ahlaksızlar) Geçelim.

Milletvekili olunacaksa böyle olunmalı. Ak Parti Çankırı MilletvekiliHüseyin Filiz, memleketi Çankırı’ya Japonlara lastik fabrikası kurdurmuş.

“Çankırı’ya kim gelir” diyorlardı, “İşte Japonlar geldi” diye Cumhuriyet tarihi boyunca mağdur edilen ve Ak Parti iktidarıyla yüzüne bakılan Çankırı, dev bir fabrikaya kavuştu.

Af edersiniz. Çankırı’ya ilk fabrika temeli atan lider, I. Milli Cephe hükümeti döneminde MSP lideri Necmettin Erbakan hocamızdı. MSP gençlik kolları olarak biz de oradaydık.

Ülkemize yapılan her icraata karşı düşmanca tavırlarını; “kendilerine ait iman esaslarıyla” sürdüren CHP’liler, o fabrikanın yapımını da engellemişlerdi. Geçelim.

Yaklaşık iki bin kişinin istihdam edileceği fabrika, göçü tersine çevirdiği gibi Ankara ile Kastamonu arasında mağdur edilen Çankırı’nın yüzünü güldürecek.

Ak Parti Milletvekili Hüseyin Filiz’in verdiği bilgilere göre fabrikada yıllık en az 10 milyon lastik üretilecekmiş.

Türk-Japon ortaklığıyla kurulan fabrikanın Japon tarafında, “Sumitomo Rubber Industries” firması ile Türkiye tarafında, “Abdülkadir Özcan Otomotiv Lastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi varmış.

Yaklaşık 516 milyon dolar yatırım yapılan lastik fabrikası, geçtiğimiz hafta deneme üretimine başlamış.

Sumitomo Rubber Industries Yönetim Kurulu Başkanı Tetsuji Mino,deneme üretimi sırasında şu bilgileri vermiş.

-“Bugün deneme üretimimizi gerçekleştirdik. Yine bu yılın temmuz ayında, seri üretime başlayacağız. Bu konudaki çalışmalarımız hızla sürüyor. Temmuz’da günlük 4 bin lastik üretecek şekilde fabrikamızı hazırlamak istiyoruz. Elimizden geldiğince çok sayıda lastik üretip, Türk ve dünya pazarına sunmak için çalışacağız. Hızlı şekilde çalışmaya devam ediyoruz”.

Sumitomo Rubber AKO Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu BaşkanıNorifumi Fujimato da şu bilgileri vermiş:

-“Çankırı’da yatırım yapmamıza en büyük desteği Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz vermiştir.

Tabii Türk hükümetinden çok teklif aldık. Türk ortağımız Abdulkadir Özcan ile de çeşitli görüşmeler yaparak, Çankırı’nın bize en uygun yer olduğuna karar verdik.

Şu anda fabrikada yaklaşık 300 kişi çalışıyor. Temmuz’daki üretim aşamasında 500 kişi daha alınacak. Yaklaşık 2 bin kişinin çalışacağı bir fabrika olacaktır.”

 Evet, bu haber, TBMM’deki “küfürbaz muhalefet vekillerine” karşı okunması gereken bir haberdir.

Yine küfrederlerdi ama olsun, hiç olmazsa haberleri olurdu.

Bu haber 3788 kez okundu.
HABERLER - 23:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  Çankırı’da Feci Tren Kazası 1 Ölü!
  Çankırı’da 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 19:00 sıralarında hemzemin geçitte yük treninin otomobile çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre Çankırı ili, Esentepe Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Kadir Özbahar sevk ve idaresindeki 18 AV 753 plakalı özel aracı ile Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı’ndaki (Safir Tuz karşısındaki) hemzemin geçitten geçerek Salti Tuz Fabrikası istikametine […]
 • 02
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU “ÇANKIRISPOR – ÇANKIRI BELEDİYESPOR – ÇANKIRISPOR” Hazırlayan . Aydın Demiröz Çankırı’da profesyonel futbol heyecanı 1982 yılında dönemin Valisi Erbay Fiş’in, “Çankırıspor”u kurma çalışmaları ile başladı. 24 kişilik ilk kurucu üyeler içinde Vali Fiş, dönemin Çankırı’da görev yapan üst düzey bürokratları ve esnaflar bulundu. 24 Şubat 1982 tarihli Karatekin gazetesinde kulübün kuruluşu […]
 • 03
  İslam Fıtrat Dinidir
  Fıtrat, kelime olarak “yaratılış” anlamına gelmektedir. Bütün insanların özünde mevcut olan “doğru”ya yatkın olma durumu; fazla zorlanmadan “doğru”yu fark edebilme yetisi de fıtrata uygunluktur. Fıtratta aklın, duygunun ve sezginin birlikte etkin olması söz konusudur. Bu sebepten, fıtrata dayalı değerlerde ve bu değerlerle ilgili bilgilerde, insanlar arasında anlama ve kavrama bakımından düzey ve derece farkı olmasına […]
 • 04
  DİL
  Günlerdir düşünüyorum da son dönemler de dilimizin giderek yozlaştığı ve sadeliğini yitirdiğini görüyoruz. Yabancı kültürlerin etkisiyle kültür erozyonu içerisinde dilimizi de bizden uzaklaştırıyorlar. Oysa DİL: tarihi ve kültürel değerlerin geçtiği köprüdür bu köprü sağlam olmazsa gelecek nesillere ulaşmak ve gelecek nesillerin geçmişi anlamları güçleşecektir. Tarihi çok eskilere dayanan dünyanın en büyük dillerinden biri olan Türkçeyi […]
 • 05
  T E V A Z U
  TEVAZU 2015 yılının olumsuzluklarının bitirilmesi ve l yıl daha yaşlandığımızın hüznü yerine 2016 yılının getirdiği mutluluğu tüm okuyucularımla birlikte yüreğimle kutlar, nice yıllara sağlıkla, başarıyla ve sevdiklerinle birlikte görmeni ve geçirmeni diliyorum, Dünya barışına, Ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor,tüm insanlara ve insanlığa değer verenlere sağlık mutluluk ve huzurlu yıllar temenni ederim. Yazımın konusu […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 116.829
  1,03%
 • ALTIN 322.02
  1,35%
 • DOLAR 6.094
  -0,11%
 • EURO 6.616
  0,46%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.