22° Açık
 • EURO
 • DOLAR

ÇATSO’da İstihdam Seferberliği kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi

HABERLER - 1 Mayıs 2017 00:16 A A

Çankırı SGK Müdürü Hicran Çakmakçı ve Çankırı İŞKUR Müdürü Alim Çaycı, İstihdam Seferberliği ve İşbaşı Eğitim programları kapsamında, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meslek Komitesi Üyelerine bilgiler verdi.

İstihdam Seferberliği başladığında kendilerine koydukları hedefi 4 aylık bir zaman diliminde yakaladıklarını ifade eden SGK Müdürü Hicran Çakmakçı ve  İŞKUR Müdürü Alim Çaycı, artı istihdam sayısını daha üst seviyelere çıkarılması için kararlılıkla ilerleyeceklerini belirtti.

Toplantıya katılan ÇATSO Üyeleri nitelikli ve verimli iş gücü bulmakta zorlandıklarını belirtirken, ÇATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, yaşanılan en büyük sorunun beşeri sermaye olan iş gücüne ulaşmakta zorluk çekildiğini ve verimli işgücü bulma noktasında kalifiye eleman bulmakta zorlanıldığı ve bu noktada  büyük sıkıntılar çekildiği belirtti. Çelikten bir diğer önemli sorun olarak ilimizde yaşanan elektrik sorunlarının olduğunu dile getirerek, elektrik altyapısından kaynaklı sorunlar nedeni ile zaman zaman fabrikalarda üretimlerin aksadığı söyledi. Karşılıklı istişareler ve fikir alışverişleri yapılarak toplantı sona erdi.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 898 kez okundu.
HABERLER - 00:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.