• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÇATSO’da İstihdam Seferberliği kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi

1 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
669 defa okundu.
ÇATSO’da İstihdam Seferberliği kapsamında  bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Çankırı SGK Müdürü Hicran Çakmakçı ve Çankırı İŞKUR Müdürü Alim Çaycı, İstihdam Seferberliği ve İşbaşı Eğitim programları kapsamında, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meslek Komitesi Üyelerine bilgiler verdi.

İstihdam Seferberliği başladığında kendilerine koydukları hedefi 4 aylık bir zaman diliminde yakaladıklarını ifade eden SGK Müdürü Hicran Çakmakçı ve  İŞKUR Müdürü Alim Çaycı, artı istihdam sayısını daha üst seviyelere çıkarılması için kararlılıkla ilerleyeceklerini belirtti.

Toplantıya katılan ÇATSO Üyeleri nitelikli ve verimli iş gücü bulmakta zorlandıklarını belirtirken, ÇATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, yaşanılan en büyük sorunun beşeri sermaye olan iş gücüne ulaşmakta zorluk çekildiğini ve verimli işgücü bulma noktasında kalifiye eleman bulmakta zorlanıldığı ve bu noktada  büyük sıkıntılar çekildiği belirtti. Çelikten bir diğer önemli sorun olarak ilimizde yaşanan elektrik sorunlarının olduğunu dile getirerek, elektrik altyapısından kaynaklı sorunlar nedeni ile zaman zaman fabrikalarda üretimlerin aksadığı söyledi. Karşılıklı istişareler ve fikir alışverişleri yapılarak toplantı sona erdi.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN