Hafif yağmur
  • EURO 6.83
  • DOLAR 6.21

DAVUTOĞLU BEREKET GETİRDİ!

HABERLER - 2 Mayıs 2015 20:58 A A

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu dün ilimize açıklamalarda bulunup 25. Dönem AK Parti Milletvekili Adayları Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz’e destek istedi.

Atatürk stadına helikopterle gelen Başbakan Davutoğlu, Hoca Ahmet Yesevi Camiinde Cuma Namazını kıldıktan sonra Valiliği ziyaret etti. Valilik girişinde halkı selamlayarak çocuklara oyuncaklar dağıtan Davutoğlu’na yağmur olmasına rağmen ilgi yoğundu.

Valilik girişinde Yarenlerle selamlaşan Başbakan Davutoğlu, Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret ederek birifing aldı.

Akabinde Belediye meydanına geçerek açıklamalarda bulunup, Yaren beyi 2 Milletvekili adayını Ankara’da görmek istediğini belirtip, Çankırı’nın 3ncü milletvekilinin Türkmen beyi olarak kendisinin olacağını ifade etti.

Selam olsun Çankırı’ya, selam olsun Yarenlere diyerek sözlerine başlayan Başbakan Davutoğlu “Bugün bir Yaren meclisinde meydanda beraberiz. Yaren Meclisinde denir ki kapını, kalbini ve alnını açık tut. Kapınız bize açık mı, kalbiniz bize açık mı, alnınız ak mı” sorularını yönelterek, “Yerenlerin sesini dünyaya haykıracak mıyız, anlımızın akıyla 7 Haziran’da bir destan yazacak mıyız” dedi.

Çankırı’ya 16 Şubat 2014 tarihinde geldiğini ve o günde Çankırılıların kendisini coşkuyla bağrına bastıklarını ifade eden Başbakan Davutoğlu “Bugün yine aynı coşkuyla beni bağrınıza bastınız. Bugün Çankırı’ya rahmetle geldik, sizde bizi rahmetle karşıladınız. Çankırı sevdi mi bu şekilde aşkla sever. Yağmurda yağsa gelir meydana, karda yağsa boranda yağsa durmaz. Çankırı’nın her bir köşesine selam olsun.” dedi.

7 Haziran’da beraber yürüyelim Çankırılı yarenler diyerek sözlerine devam eden Başbakan Davutoğlu “Çankırılılar, Türkiye’nin birliğinin, beraberliğinin sembolü olan ve bin yıl hiç işgal görmemiş, bayrağı hiç inmemiş Çankırılılar, milli birliğimizi, beraberliğimizi gelin beraber koruyalım. Çankırı’nın semalarından bayrağımız hiç inmedi. Bir kez daha beraber haykırarak söyleyeyim, Türkiye’nin 780 bin metrekaresinde, bu al bayrağı dalgalandıracağız. Yaren meclisinden çıkan nasihat budur.” dedi.

Türkiye’nin çorbasının tuzu Çankırı’dır diyerek açıklamalarına devam eden Başbakan Davutoğlu “Çankırı’dan her hangi bir şekilde eksiklik olursa o eksiklik Türkiye’ye yansır. 7 Haziran’da 2’de 2 bekliyoruz. İnşallah Çankırı’dan fire vermeden 2 milletvekili Ankara’ya bekliyorum. 2 Milletvekilini siz gönderin 3 cü vekiliniz de ben olacağım. Oğuz boylarının devamı olan sizler, bu milletin bekasının da bu ülkenin bütünlüğünün de garantisisiniz” dedi.

Valilik girişinde Japon Lastik Fabrikasının CEO’su Fujimoto ile görüştüğünü ve Çankırı’ya 1 milyarlık yatırım yaptıklarını belirten Başbakan Davutoğlu, “Japonlar Türkiye’ye ve Çankırı’ya güveniyorlar ki buradalar. Japon firmasını Çankırı’ya getiren AK Parti’dir. Dünya’da Çankırı’yı bilinir hale getiren AK Parti’dir. Siz bunu gayet iyi görüyorsunuz. Onlar konuşur AK Parti yapar.” dedi.

Ilgaz’a 5,5 km’lik iki Tünelin yapıldığını ve yıl sonunda tamamlanıp hizmete sunulacağını belirten Davutoğlu “Ilgaz Anadolu’nun bir yüce dağıdır. Sana aşık olanlar senin kalbine girebilmek için tünel açıp geçiyorlar. Biz açılan bu tünele çift tüplü tünel diyoruz. Ama CHP lideri bu tüpleri mutfak tüpü sanıyor. Biz tüp tünellerle ülkemizi çağdaş teknolojik standartın üzerine taşıyoruz. Ilgaz tüneliniz hayırlı olsun. Çankırı-Kastamonu yolunu da 2017 yılına kadar bağlantı yollarla birlikte en üst standarta çıkartacağız” dedi.

Çankırı’da 2002 yılında duble yol uzunluğunun 18 km olduğunu şimdi ise 211 km olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Onlar konuşur AK Parti yapar” dedi.

Çankırı’nın her köşesinde hastaneler yapıyoruz ve bütün ilçelerimizde hastane standartlarını geliştiriyoruz diyen Başbakan Davutoğlu, Çankırı’nın okul stoklarının yarısını yenilediklerini belirtti.

Kim ne derse desin bu kutlu yürüyüşümüzü desteklemeye var mısınız diyerek sözlerine devam eden Başbakan Davutoğlu “Bize tuzak kuranlara beraber hesap soracağız. Çankırılılar büyük oyunu bozacak ve tuzakları başlarına çalacaktır. Rehavete kapılmadan 7 Haziran’da sandıklara gideceğiz. Mutlaka oyunuzu kullanınız ve ülkenin kaderine ağırlığınızı koyunuz. Bizi bağrınıza bastığınız için teşekkür ediyorum. Çankırı’ya her türlü hizmeti yapmak bizim boynumuzun borcudur. Koyunbaba barajını tamamladık, sulama tesislerini yapacağız. Bu topraklar bizim iktidarımız döneminde bereketlendi. Japonlar’da Çankırı’nın bereketini görüp geldiler. İnşallah daha da gelecekler. Yeni Türkiye yürürken, Türkiye Cumhuriyeti devleti dünyanın en önemli, en güçlü 10 devleti arasına girecek. Yeni anayasaya , yeni siyasal yürüyüşe beraber gideceğiz. TBMM’de bize çoğunluk sağlamaya yani 2’de 2 demeye var mısınız. İnşallah Çankırı’da tarihi bir rekor kıracağız, bir zafer yazacağız. 7 Haziran’da milli iradeyi hakim kılmak için yeni bir destan yazacağız. Allah sizden razı olsun.” dedi.

Konuşması esnasında diğer partilere söylemlerde de bulunan Başbakan Davutoğlu, Diyanetin ve İmam Hatiplerinin kapatılmasına izin vermeyeceklerini, Annelere doğum hediyesinin ilk olarak devlet tarafından verileceğini, mazlumlara kucak açmaya devam edeceklerini belirtip 1 Mayıs işçi bayramını da kutladı.

Miting Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’nun karanfil dağıtımı ile sona erdi.

 

Bu haber 1602 kez okundu.
HABERLER - 20:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • ali 4 Mayıs 2015 13:23

    17,000 yanlışlık olmasın Çankırının nufusu kackii..6500 dür o

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

  • 01
    Çankırı’da Feci Tren Kazası 1 Ölü!
    Çankırı’da 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 19:00 sıralarında hemzemin geçitte yük treninin otomobile çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre Çankırı ili, Esentepe Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Kadir Özbahar sevk ve idaresindeki 18 AV 753 plakalı özel aracı ile Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı’ndaki (Safir Tuz karşısındaki) hemzemin geçitten geçerek Salti Tuz Fabrikası istikametine […]
  • 02
    ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU
    ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU “ÇANKIRISPOR – ÇANKIRI BELEDİYESPOR – ÇANKIRISPOR” Hazırlayan . Aydın Demiröz Çankırı’da profesyonel futbol heyecanı 1982 yılında dönemin Valisi Erbay Fiş’in, “Çankırıspor”u kurma çalışmaları ile başladı. 24 kişilik ilk kurucu üyeler içinde Vali Fiş, dönemin Çankırı’da görev yapan üst düzey bürokratları ve esnaflar bulundu. 24 Şubat 1982 tarihli Karatekin gazetesinde kulübün kuruluşu […]
  • 03
    İslam Fıtrat Dinidir
    Fıtrat, kelime olarak “yaratılış” anlamına gelmektedir. Bütün insanların özünde mevcut olan “doğru”ya yatkın olma durumu; fazla zorlanmadan “doğru”yu fark edebilme yetisi de fıtrata uygunluktur. Fıtratta aklın, duygunun ve sezginin birlikte etkin olması söz konusudur. Bu sebepten, fıtrata dayalı değerlerde ve bu değerlerle ilgili bilgilerde, insanlar arasında anlama ve kavrama bakımından düzey ve derece farkı olmasına […]
  • 04
    DİL
    Günlerdir düşünüyorum da son dönemler de dilimizin giderek yozlaştığı ve sadeliğini yitirdiğini görüyoruz. Yabancı kültürlerin etkisiyle kültür erozyonu içerisinde dilimizi de bizden uzaklaştırıyorlar. Oysa DİL: tarihi ve kültürel değerlerin geçtiği köprüdür bu köprü sağlam olmazsa gelecek nesillere ulaşmak ve gelecek nesillerin geçmişi anlamları güçleşecektir. Tarihi çok eskilere dayanan dünyanın en büyük dillerinden biri olan Türkçeyi […]
  • 05
    T E V A Z U
    TEVAZU 2015 yılının olumsuzluklarının bitirilmesi ve l yıl daha yaşlandığımızın hüznü yerine 2016 yılının getirdiği mutluluğu tüm okuyucularımla birlikte yüreğimle kutlar, nice yıllara sağlıkla, başarıyla ve sevdiklerinle birlikte görmeni ve geçirmeni diliyorum, Dünya barışına, Ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor,tüm insanlara ve insanlığa değer verenlere sağlık mutluluk ve huzurlu yıllar temenni ederim. Yazımın konusu […]

DÖVİZ KURLARI

  • BIST 110.418
    -4,13%
  • ALTIN 327.39
    0,36%
  • DOLAR 6.206
    0,08%
  • EURO 6.830
    0,13%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.