27° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Dinç: Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hakikatleri Bizlere Miras

HABERLER - 22 Nisan 2017 14:42 A A

Çankırı Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası’nı düzenlediği son etkinlik ile kutladı. Açılış konuşması yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Uygulanması imkânsız olmayan, toplumun işleyişini en güzel şekilde düzenleyen Kura’n-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hakikatleri bizlere miras olarak bırakılmıştır.” dedi.  

 

Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum Programı ile başlayan etkinliklerin sonuncusu 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.  Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin 1446. yılı için düzenlenen etkinliklere Çankırılı kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kutlu doğum programında ilahiler ve hatim duası okunmasının yanı sıra tiyatro, semazen gösterileri de sahnelendi.   

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, “İnançlı bir toplumun fertleri olarak bizlere büyük görevler düşüyor. Bu yolda iki büyük kaynağımız var. Birincisi Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim, ikincisi ise Peygamber Efendimiz. Uygulanması imkânsız olmayan, toplumun işleyişini en güzel şekilde düzenleyen kutsal kitabımız ve Peygamber Efendimizin hakikatleri bizlere miras olarak bırakılmıştır. Kur’an ve sünnete tabi olduğumuz sürece bize kimse diz çöktüremez. Bu etkinlikler sayesinde O’nun hayatını rehber edinip öğretilerini doğru bir şekilde aktarabiliyorsak kendimizi bahtiyar hissederiz.” ifadelerini kullandı.  

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 805 kez okundu.
HABERLER - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.