• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Dinç: Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hakikatleri Bizlere Miras

22 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
636 defa okundu.
Dinç: Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hakikatleri Bizlere Miras

Çankırı Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası’nı düzenlediği son etkinlik ile kutladı. Açılış konuşması yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Uygulanması imkânsız olmayan, toplumun işleyişini en güzel şekilde düzenleyen Kura’n-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hakikatleri bizlere miras olarak bırakılmıştır.” dedi.  

 

Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum Programı ile başlayan etkinliklerin sonuncusu 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.  Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin 1446. yılı için düzenlenen etkinliklere Çankırılı kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kutlu doğum programında ilahiler ve hatim duası okunmasının yanı sıra tiyatro, semazen gösterileri de sahnelendi.   

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, “İnançlı bir toplumun fertleri olarak bizlere büyük görevler düşüyor. Bu yolda iki büyük kaynağımız var. Birincisi Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim, ikincisi ise Peygamber Efendimiz. Uygulanması imkânsız olmayan, toplumun işleyişini en güzel şekilde düzenleyen kutsal kitabımız ve Peygamber Efendimizin hakikatleri bizlere miras olarak bırakılmıştır. Kur’an ve sünnete tabi olduğumuz sürece bize kimse diz çöktüremez. Bu etkinlikler sayesinde O’nun hayatını rehber edinip öğretilerini doğru bir şekilde aktarabiliyorsak kendimizi bahtiyar hissederiz.” ifadelerini kullandı.  

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN