14° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

El emeği ürünlerini sergilediler

“Hayat Boyu Öğrenme” haftası etkinlikleri kapsamında sergi açılışı gerçekleştirildi. Sergide kursiyerlerin el emeği ürünleri beğeniye sunuldu. Açılışa Vali Yardımcısı Abdullah Arslaner, Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Vali Abdullah Ayaz’ın eşi Melike Ayaz, Belediye Başkanı İ. Hakkı Esen’ın eşi Betül Esen, Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun eşi Seçil Çivitcioğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan […]
Çankırı Gündemi - 10 Haziran 2021 23:00 A A

“Hayat Boyu Öğrenme” haftası etkinlikleri kapsamında sergi açılışı gerçekleştirildi. Sergide kursiyerlerin el emeği ürünleri beğeniye sunuldu.

Açılışa Vali Yardımcısı Abdullah Arslaner, Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Vali Abdullah Ayaz’ın eşi Melike Ayaz, Belediye Başkanı İ. Hakkı Esen’ın eşi Betül Esen, Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun eşi Seçil Çivitcioğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Zekeriya Yelmen, “Hayat boyu öğrenme haftası etkinliği 2020-2021 eğitim öğretim yılında ilk defa kutlanmaktadır” dedi.

“Hayat Boyu Öğrenme” programına da değinen Yelmen, “Hayat boyu öğrenme; eğitim ve öğretim faaliyetleri içerisinde bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayacak şekilde öğrenme kültürünü geliştirmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.Bu amaçla Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliği çerçevesinde ilimiz ve ilçelerimizde bulunan halk eğitim merkezlerinin katılımıyla, hayat boyu öğrenme alışkanlığı kazanımını destekleyen ve hayat boyu öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, aydınlatan, öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içeren, kursiyerlerimizce gerçekleşen el emeği göz nuru ürünler sergilenmektedir” dedi.

Sergi ile ilgili olarak İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk de şunları kaydetti: “ Halk Eğitimi Merkezlerimizde vatandaşlarımızın ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda 72 alanda 3.643 değişik kurs açılabilmektedir. Okuma-yazma, bilgisayar işletmenliği, hızlı klavye kullanımı, web tasarımı, moda tasarım, amigurumi, yabancı dil, spor branşları, Türk işaret dili, el sanatları, bağlama ve çini işleme kursları Halk Eğitim Merkezlerimizde açtığımız kurslardandır. Öğrenme hayat boyu süren bir faaliyettir. Örgün eğitim faaliyetleri kadar yaygın eğitim faaliyetleri de önemlidir. 2021 yılı içerisinde salgın süreci olmasına rağmen farklı alanlarda 291 kursumuz açılmış olup, 34.430 saat uygulanan kurs programlarımızda 5.416 kursiyerimiz il genelinde Halk Eğitimi merkezlerimizde açılan kurslardan yararlanmıştır. Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarının tanınırlığının artmasını, 7’den 70’e her vatandaşımıza ulaşmayı hedeflediğimiz bu hafta ile ‘Her Zaman, Her Yerde, Herkes İçin Eğitim’ felsefesinin yaygınlaştırılması adına emek veren tüm kurum yöneticilerimize, öğretmenlerimize, usta öğreticilerimize ve değerli kursiyerlere teşekkür ederiz.”

Yapılan konuşmanın ardından sergi açıldı ve katılımcılar tarafından ziyaret edildi.

Bu haber 66 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 23:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.