Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Filiz Adana ve Gaziantep OSB’lerde İnceleme Yaptı!

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, komisyon üyeleri ve komisyon üyesi Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Adana ve Gaziantep İlindeki Organize Sanayi Bölgelerini gezerek bilgi aldılar. İlk olarak Adana ilindeki OSB’leri ziyaret eden komisyon OSB’lerin sorunları ile ilgili bilgileri aldıktan sonra yöneticileri ile istişare yaptılar. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da katıldığı AOSB […]
Genel - 6 Mayıs 2014 22:35 A A

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, komisyon üyeleri ve komisyon üyesi Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Adana ve Gaziantep İlindeki Organize Sanayi Bölgelerini gezerek bilgi aldılar.

İlk olarak Adana ilindeki OSB’leri ziyaret eden komisyon OSB’lerin sorunları ile ilgili bilgileri aldıktan sonra yöneticileri ile istişare yaptılar.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da katıldığı AOSB Seyhan Salonu’ndaki toplantıda konuşan TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu, OSB’nin kuruluş amaçlarına dikkati çektikten sonra komisyon olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konuklarına bölgeyi anlatan AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ise  bölgedeki tüm yerli ve yabancı yatırımcıların işlerini kolaylaştırmak için gerekli her türlü kolaylığı sağladıklarını bildirdi.

Daha sonra Gaziantep OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu birlikte hareket ederek, Gaziantep sanayisinin sorunlarını dinlediler. Mazıcıoğlu beraberindeki heyet, ilk önce Gaziantep Valisi Erdal Ata ve daha sonra da Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek, Gaziantep’in sanayideki sorunlarını gündeme getirdiler.

Mazıcıoğlu, komisyon üyeleriyle Gaziantep Organize Sanayi Bölgesini ziyaretinde gazetecilere,Adana ve Gaziantep’te nişasta bazlı şeker üreten fabrikaları gezdiklerini söyledi.

Gaziantep Valisi Erdal Ata ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gaziantep Sanayisi, ticareti ve kültürüyle çok önemli bir konumdadır. 840 fabrikanın üretim yaptığı Organize Sanayi bölgelerimizde 120 bin civarında çalışanımız var. Sanayide geldiğimiz noktada 4 organize sanayi bölgesi ihtiyaca yeterli gelmediğinden, yapılan yatırımlarla 5. Organize Sanayi Bölgesini Kurduk ve buraya yapılan yatırım taleplerinin yalnızca yüzde 25’ni karşılayabiliyoruz. Gaziantep Sanayisi üreten çalışan örnek bir sanayidir.

Geçtiğimiz yıl 7 milyar dolarlık ihracat yaparak yine örnek olmuştur. OSBÜK Başkanımız ve Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanımız Cahit Nakıboğlu önemli bir adım atarak, nitelikli eleman sorununu künden çözmüş Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Meslek lisesini açmıştır. Bu lisede yine ülkemizde bir ilktir” dedi.

Komisyon Üyesi ve Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz’de yaptığı incelemelerinde Çankırı’ya kurulan Yakınkent Organize Sanayi Bölgesinin de Gaziantep Organize Bölge Sanayisi gibi bulunduğu Çankırı’mıza ve Ankara iline lokomotif olacağını tam olarak bittiğinde bölgenin ihtiyacını fazlasıyla karşılayacağını, bununla yetinmeyerek ileri de daha da çalışmalarını burada gördükleri uygulamaları da Çankırı’daki diğer OSB’lere yansıtmaya çalışacaklarını belirtti.

Hafta sonu Gaziantep çıkartmasının çok faydalı geçtiğini belirten Milletvekili Hüseyin Filiz Gaziantep OSB’lerde olduğu gibi zaman içerisinde Yakınkent OSB’ye bir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yaparak öğrencilerimizin iş başında eğitimlerinin gerçekleşmesini sağlayacağız. dedi

Bu haber 1708 kez okundu.
Genel - 22:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.