Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

FLAŞ! Yukarı Çarşıda bugün indirim var !

Yukarı Çarşı esnafı ‘sadece düşünen değil, yapan kazanır’ sloganı ile indirim günleri başlattı. Her Cumartesi günü günboyu gerçekleşecek, Yukarı Çarşı’da indirim var gününde, esnaflar ellerindeki stokların bazılarında indirime, bazılarını da geliş fiyatına vermeyi düşünüyor. Yukarı Çarşı olarak, esnaf arkadaşları ile bir gurup kurduklarını, internet ortamında 1400’ün üzerinde takipçilerinin olduğunu ve yerelden 200 esnaf arkadaşın bu […]
Genel - 5 Temmuz 2014 11:12 A A

Yukarı Çarşı esnafı ‘sadece düşünen değil, yapan kazanır’ sloganı ile indirim günleri başlattı.

Her Cumartesi günü günboyu gerçekleşecek, Yukarı Çarşı’da indirim var gününde, esnaflar ellerindeki stokların bazılarında indirime, bazılarını da geliş fiyatına vermeyi düşünüyor.

Yukarı Çarşı olarak, esnaf arkadaşları ile bir gurup kurduklarını, internet ortamında 1400’ün üzerinde takipçilerinin olduğunu ve yerelden 200 esnaf arkadaşın bu gurupta var olduklarını belirten Yaprak “Biz bir yenilik başlatacağız. Bu Cumartesi ilkini gerçekleştireceğiz. Bazı sıkıntılar bizi kendi çaremizi bulmaya çevirdi. Ben şahsen stoklarımdaki 5-6 ürünü geliş fiyatından satacağım. Tüm Çankırılıları Cumartesi günü uygun fiyatta alış veriş yapmaya Yukarı Çarşı’ya bekliyoruz.” dedi.

Yıllarca beklediklerini, Vilayetten, Belediyeden, kamu kurum ve kuruluşlarından, STK’lardan yeterli desteği alamadıklarını belirten Yukarı Çarşı Esnafı ve topluluğun kurucu üyesi Mehmet Nuri Yaprak “Herkes bir şekilde yukarı çarşıya duyarsız kaldı. Hiçbir Vilayette tarihi çarşılar bu kadar yalnız bırakılmamıştır. Şehrin yöneticileri arasında dialog eksikliği nedeniyle çarşı mağdur edilmiş durumda. Bizim bürokrasiden bir beklentimiz kalmadı. Kendimiz artık taşın altına elimizi tamamıyla koyacağız. Biz az da olsa bu indirim günümüzle yukarı çarşıda hareketi sağlamayı düşünüyoruz” dedi.

Ankara’da Kızılay kurulduğu zaman Ulus’un ölmediğini, AVM’lerin kurulması ile de Kızılay’ın ölmediğini belirten Yaprak “Çarşılar bulunduğu memleketin can damarlarıdır. Çankırımız da aşağı çarşı çalışıyorsa, yukarı çarşı da çalışmalıdır. Ama hiçbir ilde olmayan bizim ilimizde olmaktadır. Aşağı çarşı çalışıyor, yukarı çarşı sıkıntı çekiyor.” dedi.

İlimizin Korgun ilçesinde TOKİ’nin 2nci etaba başladığını hatırlatarak, Çankırı’ya da 2nci etabın biran önce başlamasını arzuladıklarını belirten Yaprak “Biz, Çankırımıza yapılan projelere, parklara karşı değiliz. Biz bir taraf yapılırken, bir tarafın öksüz bırakılmasına karşıyız. Bir Tuluğ sitemize 10 yıldır bir yer geliyor denildi, gelmedi. Bu yıl da Göç İdaresi gelecek deniliyor. İnşallah gelir. Biz gelene karşı değiliz, gidene karşıyız. Biz canlılık isterken, Ticaret ve Sanayi Odasının taşınma fikri bile bizi çok üzdü. Bir taraf yapılırken, diğer taraf yıkılmasın.” dedi.

 

Bu haber 2455 kez okundu.
Genel - 11:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.