23° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Gelir getirici ağaçlandırma projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

HABERLER - 5 Nisan 2017 09:06 A A

Çerkeş Kaymakamlığı ve Çerkeş Orman İşletme Müdürlüğünce Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın “Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Eylem Planı” çerçevesinde 1000 dönümlük araziye 10.000 adet mahlep ve 4000 adet badem fidanı dikilecek olan Çerkeş ilçemiz Karga, Akhasan ve Halkaoğlu köylerine yönelik Çerkeş Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Çerkeş Orman İşletme Müdürü Sinan Adaş ve Orman Mühendisi Emin Arıcı tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya Karga, Akhasan ve Halkaoğlu köyleri muhtarlarının yanı sıra köylerden vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Murat Çağrı Erdinç projeye dair bilgiler vererek “Orman sahası içerisinde önümüzdeki günlerde dikimi gerçekleştirilecek olan fidanların bu köylerde yaşayan köylülerimize dağıtılacağını, fidanların üç yıl boyunca bakımı, harcama ve gerekiyorsa yenileme çalışmalarının Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından yapılacağını, ilk etapta mahlep ve badem olmak üzere 1000 dönüm alana 14.000 fidan dikileceğini, 5 sene içerisinde toplam 5 Milyon TL gelir, 10 sene sonunda 10 Milyon TL değerinde bir gelirin elde edileceğini, bir aileye 100 fidan verildiği düşünülürse yaklaşık olarak yıllık 45.000 TL gelir elde etmelerinin sağlanacağını, 14.000 fidandan hasat elde edilmeye başlandığında ilçemiz Çerkeş’in bir anda tüm dikkatleri üzerine çekeceğini, 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren fidan dikim çalışmalarının başlayacağını, mümkün olduğunca bu projenin vatandaşlarımıza duyurulması gerektiğini” ifade ederek  23 Nisan Mahlep Ormanı isimli projenin köylülerimize hayırlı olmasını temenni etti ve tüm bu çalışmaların yapılmasında emeği geçen başta Çerkeş Orman İşletme Müdürü Sinan Adaş olmak üzere personellerine teşekkür etti.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 733 kez okundu.
HABERLER - 09:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.