Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Genç Berberler Ustalarını Unutmadılar

Çankırı Gündemi - 28 Aralık 2014 14:51 A A

Çankırılı Genç Berberler vefa anlamında önemli bir etkinliğe imza attılar.

Meslekte yarım yüz yılı deviren ve ilimizde yaşamını sürdüren Berber Cemal Aydın mutlumu mutlu.

Rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık 2 yıldır berberlik yapamayan Cemal Aydın’ı eski çırakları ziyaret etti.

Uzun yıllar Çankırı’da berberlik yapan 1934 doğumlu Cemal Aydın geçirdiği kazadan dolayı berberlik zanaatını bıraktı. Mesleğine veda etmek zorunda kalan Aydın’ı dostları yalnız bırakmayarak 24 Aralık Çarşamba günü ustalarını ziyaret ettiler.

Ustalarını unutmayıp her seferinde bu tür ziyaretleri gerçekleştiren ahde vefalı berber esnafları ustalarının elini öperek usta, kalfa, çırak ilişkilerini gün yüzüne çıkarmanın mutluluğunu yaşadılar.

Eski çırak ve aynı zamanda meslektaş olan Murat Kemal, Nihat Gökbayır, Ahmet Biçer, Zekeriya Özcan ve Hakan Deveci ustalarını ziyaret edip eski günleri yad ederek, ustalarının hayır duasını aldılar.

Ziyarette konuşan genç berberler “Ustamız Cemal Aydın bu mesleği bu günlere büyük özveri ile taşırken, hepimiz aynı zamanda bu mesleği ileri taşıyacak gençleri yetiştirerek de bu mesleğe hizmet etmeye devam edeceğiz” dediler.

Ustadan Kalfa Ve Çıraklara

Bu mesleği öğrenmek isteyen genç nesillere seslenen Aydın “Gençlerimizin bu mesleği ustaların yanlarında bellemelerinin gerekli olduğunun altını çizdi.

80 yaşındaki koca usta Aydın “Boynuz kulağı geçti artık” diyerek birde espri patlattı.

60 yıllık berber esnafı olan Cemal Aydın geçirmiş olduğu kaza sonucu iki yıldır zanaatından uzak evinde istirahat halinde hayatına devam ediyor.

Aydın, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, teşekkür etti.

www.haberci18.com internet medyası yazı ailesi olarak genç berberlerimizi tebrik ediyoruz.

Ustaların meslek öğretirken aynı zamanda gençlerin topluma yararlı bireyler olması yönünde de hizmetlerinden geri kalmayacaklarına inancımızı tamdır. Nice uzun yıllra Cemal Usta..

 

 

 

Bu haber 1013 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.