• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Handırı Köyü Birlik Beraberlik Platformu Toplantısı Ve Hanımlar Merkezi Açılışı Yapıldı

9 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
796 defa okundu.
Handırı Köyü Birlik Beraberlik Platformu Toplantısı Ve Hanımlar Merkezi Açılışı Yapıldı

Çankırı Merkeze Bağlı Handırı Köyünde Kadınlar gününe özel programda Hanımlar Sosyal Merkezi açılışı, Birlik ve Beraberlik toplantısı yapıldı.

07.03.2015 tarihinde Handırı Köyünde Köy Muhtarlığı, Handırı Köy Derneği ve Handırı Yaranı önderliğinde köyde, köy, Çankırı ve Ankara’da ikamet edenlerin katılımı ile, birlik ve beraberlik toplantısı yapıldı. Köy Halkının 7 den 97 ye yoğun bir şekilde teveccüh ettiği etkinlikte Köy camisinde tüm geçmişler için Mevlit okutuldu. Devamında günümüz meselelerine İslami yaklaşımların yer aldığı sohbet programı düzenlendi.

Cami çıkışında Hanımlara özel köy içerisinde hazırlanan Hanımlar Sosyal Merkezi’nin açılışı yapıldı. Günümüz modern yaklaşımları ile geleneksel köy yaşamına uygun olarak hazırlanan merkezde, hanımlar artık daha rahat bir şekilde düğün, toplantı, yemek ve eğitim gibi sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekler. Temizlik ve diğer işler için Köy halkından görevlendirme yapılmıştır. Hanımlara özel bu civardaki köylerde yapılan bir ilk olan Hanımlar Merkezi için Hanımlar çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Program Geleneksel Handırı Mevlit pilavı ikramı ile devam etti. Gece geç saatlerde hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN