22° Açık
 • EURO
 • DOLAR

İGM olağanüstü toplandı

HABERLER - 27 Nisan 2017 01:57 A A

İl Genel Meclisi 2017 yılı 1. Olağanüstü toplantısını dün gerçekleştirdi.  Meclis Başkanı Ruhi Şeker Başkanlığında gerçekleştirilen dünkü olağanüstü toplantıya 6 meclis üyesi katılmadı.  Dünkü olağanüstü toplantıda  tuz mağarasındaki turizm alanı konusu ele alındı.

“İl Genel Meclisimizin 2017 yılının 1. Olağanüstü toplantısına hoş geldiniz. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Toplantımızın Hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek konuşmasına başlayan meclis Başkanı Ruhi Şeker,Salı günü şehit olan 5 askerimiz için, “Bakmaya kıyamadığımız nur yüzlü şehitlerimiz, Allah(cc) şehadetinizi kabul etsin,mekanlarınız cennet olsun. Ailelerinize,sevenlerinize Rabbim ecir,sabır ve metanetler versin.Ailelerinizin ve milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Şeker’in açılış konuşmasından sonra, İlimiz Merkez ilçesi, Balı bağı köyü sınırları içerisinde ve Çan-Kaya Kaya Tuzu Taah. Tic. ve San .A.Ş. uhdesinde bulunan, S.62159 sayılı IV. grup (Kaya Tuzu) işletme sahası içerisinde kalan ve tuz üretim boşlukları olarak adlandırılan üretim faaliyetlerinin bitirildiği, ekli krokide gösterilen alanın İl Özel İdaresine tahsisli kısmının turizme kazandırılması amacıyla Çankırı Belediyesine yatırım yapmak şartı ile ortak işletme hakkı verilmesi ve İl Özel İdaresi ile Çankırı Belediyesi arasında hazırlanacak protokolü imzalamak üzere İl Valisine yetki verilmesi, konusundaki teklif ele alındı.

Gündem maddesi ile ilgili açıklamada bulunan Meclis Üyesi Tevfik Rüştü Özgür, “Daha önce gündeme gelen bir konu. Bugünkü gündem maddesinde belediyenin proje hazırlayıp sunması, Çankırı Tuz Mağarası’nın turizme kazandırılması amacıyla  ilimiz valisine protokol yapma yetkisi olarak geldi gündeme. Bunla ilgili daha önce görüşlerimizi ifade etmiştik. Bazı düşüncelerimiz var. Tuz mağarasının mutlaka Çankırı turizmine kazandırılması konusunda farklı bir düşüncemiz yok ama yapılacak projenin önemi, devamlılığı, tamamlanması ve turizme açık olarak devam edilmesidir. Bir protokol hazırlanıyor ama içeriğini tam bilmiyoruz. Takibi noktasında özel idarenin inisiyatif sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Yapılacak yatırımla ilgili projenin sunulması ve özel idarenin inisiyatif sahibi olması ve proje bittiğinde takibi noktasında özel idarenin elinde bir inisiyatifin olması noktasında çekincelerimiz var. Bunlar protokolde giderilirse iyi olur. Protokol çalışması elbette yapılmıştır ama bunlarında göz önüne alınması gerekiyor diye düşünüyoruz.” dedi.

Meclis üyesi Özgür’ün konu hakkındaki görüşlerini bildirmesi sonrasında meclis başkanı Şeker, protokolü meclis üyelerine okudu ve gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 766 kez okundu.
HABERLER - 01:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.