• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri devam ediyor

22 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
571 defa okundu.
İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri devam ediyor

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında dün gerçekleştirilen 14. birleşimde dinlenme, kültür ve din hizmetlerinin 2015 mali gider bütçesi ele alındı.

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İl Özel İdaresi Mali İşler Müdürü Bahar Duman, dinlenme, kültür ve din hizmetlerinin 2015 mali gider bütçesinin toplam 76 bin 520 TL olduğunu dile getirdi.

3 kurumun gider bütçesinin yer aldığını da aktaran Duman, “Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne 50 bin 8 TL aktarılacak ve bunun 40 bin TL’si malzeme alımı, 10 bin TL’si temsil ağırlama ve 8 TL’si de yatırım programlarında kullanılacak. Yatırım programlarına alınacak çalışmalar için genel idareden bütçe gelince buralara aktarılacak.

Kültür Müdürlüğü için ise 10 bin 8 TL aktarılacak ve bunun 10 bin TL’si akaryakıt alımı için, 8 TL’side sermaye gideri için aktarılacak.

Son olarak ise Kütüphane için 16 bin 504 TL aktarılacak. Bu meblağın 15 bin TL’si kitap alımı için, bin 500 TL’si de akaryakıt alımı için kullanılacak” dedi.

Duman’ın bilgilendirmesi sonrası söz alan Ilgaz İl Genel Meclisi üyesi Ali Gökçe   “Bu malzeme alımı neye göre yapılıyor. İlçe futbol takımlarımızın durumu pek iyi değil, çok mağdurlar” dedi.

Gökçe’nin sözleri üzerine Duman, “Biz sadece bütçeyi belirliyoruz. Malzeme alımı ve dağıtımı bu konuda sorumlu Müdürlükle alakalı. Gereken desteği veriyoruz. ” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN