20° Orta şiddetli yağmur
 • EURO
 • DOLAR

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri devam ediyor

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında dün gerçekleştirilen 14. birleşimde dinlenme, kültür ve din hizmetlerinin 2015 mali gider bütçesi ele alındı. Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İl Özel İdaresi Mali İşler Müdürü Bahar Duman, dinlenme, kültür ve din hizmetlerinin 2015 mali gider bütçesinin toplam 76 […]
Çankırı Gündemi - 22 Kasım 2014 03:19 A A

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında dün gerçekleştirilen 14. birleşimde dinlenme, kültür ve din hizmetlerinin 2015 mali gider bütçesi ele alındı.

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İl Özel İdaresi Mali İşler Müdürü Bahar Duman, dinlenme, kültür ve din hizmetlerinin 2015 mali gider bütçesinin toplam 76 bin 520 TL olduğunu dile getirdi.

3 kurumun gider bütçesinin yer aldığını da aktaran Duman, “Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne 50 bin 8 TL aktarılacak ve bunun 40 bin TL’si malzeme alımı, 10 bin TL’si temsil ağırlama ve 8 TL’si de yatırım programlarında kullanılacak. Yatırım programlarına alınacak çalışmalar için genel idareden bütçe gelince buralara aktarılacak.

Kültür Müdürlüğü için ise 10 bin 8 TL aktarılacak ve bunun 10 bin TL’si akaryakıt alımı için, 8 TL’side sermaye gideri için aktarılacak.

Son olarak ise Kütüphane için 16 bin 504 TL aktarılacak. Bu meblağın 15 bin TL’si kitap alımı için, bin 500 TL’si de akaryakıt alımı için kullanılacak” dedi.

Duman’ın bilgilendirmesi sonrası söz alan Ilgaz İl Genel Meclisi üyesi Ali Gökçe   “Bu malzeme alımı neye göre yapılıyor. İlçe futbol takımlarımızın durumu pek iyi değil, çok mağdurlar” dedi.

Gökçe’nin sözleri üzerine Duman, “Biz sadece bütçeyi belirliyoruz. Malzeme alımı ve dağıtımı bu konuda sorumlu Müdürlükle alakalı. Gereken desteği veriyoruz. ” dedi.

 

Bu haber 1032 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 03:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.