32° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri devam ediyor

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri Gider bütçesi görüşmeleri ile devam ediyor. Meclis Toplantı Salonunda İGM Başkanı Ruhi Şeker Başkanlığında tam mevcutla toplanan Meclis 13. Birleşiminde, 2015 mali yılı Gider Bütçesinin Sağlık hizmetleri bölümünü görüştü. İl Özel İdaresi Mali İşler Müdürü Bahar Duman gider kalemleri hakkında Meclise bilgi verdi. Duman, toplam giderin 17 bin 538 […]
Çankırı Gündemi - 20 Kasım 2014 13:01 A A

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri Gider bütçesi görüşmeleri ile devam ediyor.

Meclis Toplantı Salonunda İGM Başkanı Ruhi Şeker Başkanlığında tam mevcutla toplanan Meclis 13. Birleşiminde, 2015 mali yılı Gider Bütçesinin Sağlık hizmetleri bölümünü görüştü.

İl Özel İdaresi Mali İşler Müdürü Bahar Duman gider kalemleri hakkında Meclise bilgi verdi.

Duman, toplam giderin 17 bin 538 TL olduğunu belirtti.

Konu hakkında söz alan Meclis üyelerinden Ilgaz İGM Üyesi Ali Gökçe, Şabanözü İGM üyesi Alaaddin Kahyalıoğlu ve Atkaracalar İGM üyesi Cengiz Öngel, ilçelerinde bulunan 2 adet ambulans sayının neden 1’e indirildiğini ve ilçelerinde aynı anda yaşanacak ikinnci bir vakada ambulans sıkıntısı yaşanacağını dile getirdiler.

İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Şentürk, “Bakanlığımızın bu konuda kriteri var. Nüfus, coğrafi yapısı ve vaka sayısına göre ambulans tahsisi yapılıyor. Bir çok ilçemizde ambulans sayısının az olduğu doğrudur. Bunun en önemli sebebi personel sayısının çok az olması. İlimizde toplam 19 istasyon var ve herhangi bir vakada koordineli bir şekilde olaya müdahale ediliyor.  İmkanlar ölçüsünde ilçelerimizde yedek ambulans bulundurmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki bir kaç gün içinde ilimize ambulans tahsis edilecek ve ihtiyacı olan yere verilecek” dedi.

Kızılırmak İGM üyesi Tuğrul Kaya’da, bakım ve onarımı devam eden Kızılırmak İlçe Devlet Hastanesi’nde bir sıkıntının yaşandığını belirterek, İlçe Hastanelerinin son durumunu sordu.

Kızılırmak İlçe Devlet Hastanesi bakım ve onarımı hakkında da bilgi veren Şentürk, “Orası bakım ve onarım için ihaleye çıkarıldı fakat gecikme yaşandı. Konuyla ilgili olarak ilgili firma ile ilgili olarak çalışma başlattık. Bu ayın sonu itibariyle hizmete girecek” dedi.

 

 

Bu haber 1005 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 13:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.