20° Açık
 • EURO
 • DOLAR

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimleri devam ediyor

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimlerinin 2.’ni dün gerçekleştirdi. Meclis üyesi Hüseyin Çetiner’in izinli sayıldığı dünkü birleşim Meclis Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında 26 mevcutla gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi’nin 2013 mali yılı kesin hesabının ele alındığı dünkü birleşime ayrıca 2014 yılı mali bütçesine 9 milyon TL ek ödenek aktarılması da oy birliği ile kabul edildi. Gündemin […]
Genel - 7 Mayıs 2014 16:57 A A

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimlerinin 2.’ni dün gerçekleştirdi. Meclis üyesi Hüseyin Çetiner’in izinli sayıldığı dünkü birleşim Meclis Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında 26 mevcutla gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi’nin 2013 mali yılı kesin hesabının ele alındığı dünkü birleşime ayrıca 2014 yılı mali bütçesine 9 milyon TL ek ödenek aktarılması da oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ilk maddesi olan İl Özel İdaresi’nin 2013 mali yılı kesin hesapları hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Mali İşler Müdürü Bahar Duman, 2013 yılı gelirinin 102 bin 836 TL. ve giderinin ise 66 milyon  825 bin TL olduğunu toplam ödeneğin ise 134 milyon 592 bin TL olduğunu dile getirdi. Duman ayrıca 2014 yılına ise 66 bin 819 TL ödeneğin devrolduğunu açıkladı.

Yapılan bilgilendirme sonrasında ise 2013 yılı kesin hesapları görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. maddesi olarak ise İl Özel İdaresinin 2014 yılı bütçesine Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 37. maddesi gereğince, 9 milyon TL ek ödanak aktarılması ele alındı.

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Mali İşler Müdürü Bahar Duman, 2014 yılı bütçesinin 22 milyon TL olarak belirlendiğini ve 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle uygulamaya konulduğunu belirterek, “5779 sayılı İl Özel İdaresi  ve Belediyelere Genel Bütçe Vergi gelirlerinden pay verilmesi hakkındaki kanun gereğince sağlanan gelirimizde 9 milyon TL artış olması nedeniyle yeni elde edilen gelir bulunmaktadır” dedi.

Devreden belediyeler nedeniyle ödenek ihtiyacı duyulduğunu da aktaran Duman, yeni hazırlanan gider kalemlerini açıkladı.

Yapılan bilgilendirmeler sonrasında meclis üyeleri özellikle kapanan belde belediyelerinin toplam borcunu ve bu borcun İl Özel İdaresi’ne ne kadar yük getirdiğini ve hazırlanan bütçelerin hayali olup olmadığını sordu.

Meclis üyelerinin soruları üzerine Duman, bütçenin kesinlikle hayali hazırlanmadığını dile getirirken, belde belediyelerinin toplam borcu konusunda ise bir bilgilendirme yapmadı.

Bu haber 1731 kez okundu.
Genel - 16:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.