• Dolar Alış / Satış: 5.812 / 5.823
  • Euro Alış / Satış: 6.489 / 6.501
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimleri bugün başlıyor

5 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3116 defa okundu.
İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimleri bugün başlıyor

İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimleri bugün başlıyor.

Nisan ayı birleşimlerinin  gerçekleştirileceği bugünkü toplantıda ilk olarak Atkaracalar İlçesi Kaymakamlık lojmanına demirbaş alımı için 2017 Mali Yılı Bütçesinin (Menkul Mal Alım Gideri) harcama kaleminden 15.000,00-TL ödeneğin alınarak (Menkul Mal Alımı Gideri) harcama kalemine aktarılması ve Atkaracalar İlçesine gönderilmesine ait incelemesini tamamlayan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu ele alınacak.

Gündemin 2. maddesinde ise İl Özel İdaresinde geçici İşçi pozisyonlarında işçi çalıştırılmasına dair yönetmeliğin 5. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen hükümler doğrultusunda, köy yollarının onarımı vb. işlerde görev yapmak üzere, Asfalt Yamacısı, Bekçi, Bayrakçı ve Operatör olarak istihdam edilmek maksadıyla, 2017 yılında vasıflı ve vasıfsız olarak 5 ay, 29 gün süre ile geçici işçi çalıştırılacaktır. Toplam 48 adet geçici işçi pozisyonu sayısının tespitine ait incelemesini tamamlayan Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun sunumu ele alınacak.

Bugün gerçekleştirilecek toplantıda son gündem maddesi olarak ise Orta ilçesi sınırları içersinde bulunan Elmalık Köyünün kanalizasyon inşaatında kullanılmak üzere 2017 Mali yılı Bütçesinin (Kanalizasyon Tesisi Yapımı) harcama kaleminden 19.066,54-TL.nin (Orta Kanalizasyon Tesisi Yapımı) harcama kalemine aktarılması ve işin Orta İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği marifetiyle yaptırılmasına, Hizmet Birliği ile İl Özel İdaresi arasında düzenlenecek protokolü imzalamak üzere İlimiz Valisi’ne Yetki verilmesine ait incelemesini tamamlayan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu ele alınacak.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN