13° Açık
 • EURO
 • DOLAR

İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimleri bugün başlıyor

HABERLER - 5 Nisan 2017 09:06 A A

İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimleri bugün başlıyor.

Nisan ayı birleşimlerinin  gerçekleştirileceği bugünkü toplantıda ilk olarak Atkaracalar İlçesi Kaymakamlık lojmanına demirbaş alımı için 2017 Mali Yılı Bütçesinin (Menkul Mal Alım Gideri) harcama kaleminden 15.000,00-TL ödeneğin alınarak (Menkul Mal Alımı Gideri) harcama kalemine aktarılması ve Atkaracalar İlçesine gönderilmesine ait incelemesini tamamlayan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu ele alınacak.

Gündemin 2. maddesinde ise İl Özel İdaresinde geçici İşçi pozisyonlarında işçi çalıştırılmasına dair yönetmeliğin 5. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen hükümler doğrultusunda, köy yollarının onarımı vb. işlerde görev yapmak üzere, Asfalt Yamacısı, Bekçi, Bayrakçı ve Operatör olarak istihdam edilmek maksadıyla, 2017 yılında vasıflı ve vasıfsız olarak 5 ay, 29 gün süre ile geçici işçi çalıştırılacaktır. Toplam 48 adet geçici işçi pozisyonu sayısının tespitine ait incelemesini tamamlayan Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun sunumu ele alınacak.

Bugün gerçekleştirilecek toplantıda son gündem maddesi olarak ise Orta ilçesi sınırları içersinde bulunan Elmalık Köyünün kanalizasyon inşaatında kullanılmak üzere 2017 Mali yılı Bütçesinin (Kanalizasyon Tesisi Yapımı) harcama kaleminden 19.066,54-TL.nin (Orta Kanalizasyon Tesisi Yapımı) harcama kalemine aktarılması ve işin Orta İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği marifetiyle yaptırılmasına, Hizmet Birliği ile İl Özel İdaresi arasında düzenlenecek protokolü imzalamak üzere İlimiz Valisi’ne Yetki verilmesine ait incelemesini tamamlayan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu ele alınacak.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 3342 kez okundu.
HABERLER - 09:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.