Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

İl Genel Meclisi yeni başkanını seçti…

İl Genel Meclisi yeni başkanını seçti… Çankırı İl Genel Meclisi’nde ‘başkanlık’ seçimi yapıldı ve Ak Parti Kurşunlu İl Genel Meclis üyesi Ruhi Şeker yeni dönem İl Genel Meclis Başkanlık koltuğuna oturdu. Tek aday olarak seçime giren Ruhi Şeker, 27 oyun 21′ini alarak il genel meclis başkanı seçildi. Yapılan gizli oylama sonucunda, 1. Başkan Vekilliğine Hüseyin Çetiner, […]
Çankırı Gündemi - 14 Nisan 2014 18:32 A A

İl Genel Meclisi yeni başkanını seçti…

Çankırı İl Genel Meclisi’nde ‘başkanlık’ seçimi yapıldı ve Ak Parti Kurşunlu İl Genel Meclis üyesi Ruhi Şeker yeni dönem İl Genel Meclis Başkanlık koltuğuna oturdu.

Tek aday olarak seçime giren Ruhi Şeker, 27 oyun 21′ini alarak il genel meclis başkanı seçildi.

Yapılan gizli oylama sonucunda, 1. Başkan Vekilliğine Hüseyin Çetiner,  2. Başkan Vekilliğine Atkaracalar İl Genel Meclis Üyesi Cengiz Öngel, katipliğe Ömer Faruk Kaytez, İl Encümen Üyeliğine ise A.Kadir Şimşek, Mahir Özdemir, Ahmet Taşkaya seçildi.

İl Genel Meclis adayı göstermeyen MHP’li üyelerin boş oy kullandığı öğrenildi.

Ruhi Şeker kimdir?
1961 yılında Kurşunlu’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kurşunlu’da tamamladı. Vatani görevini 1982 yılında tamamlayarak ticaret hayatına atıldı. 1991 yılında Şekerler Petrol Ltd Şti, 2005 yılında Kurmaksan A.Ş. , 2010 yılında Kurşunlu Petrol Ltd. Şti’ni kurarak bu şirketlerin yönetim kurul başkanlığına getirildi.
Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev alan ruhi Şeker, 2011 yılında da Kurşunlu Sanayici ve İş Adamları Derneğini kurdu ve halen yönetim kurul başkanlığını sürdürmektedir.
Siyasete 1983 yılında Refah Partisi’nde ilçe yöneticisi olarak başlayan Ruhi Şeker, 2004-2009 yılları arasında AK Parti belediye meclis üyeliğinde bulundu. 2006-2009 yılları arasında AK Parti ilçe yönetiminde görev aldı. 2009 yerel yönetimler seçiminde AK Parti Belediye Başkan aday adayı oldu.
2014 yılı mahalli idareler seçiminde partisince Ak Parti Kurşunlu İl Genel Meclis Adayı gösterilen Ruhi Şeker, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haber Kaynağı: Çankırı TV

ilgenelsecim

Bu haber 2856 kez okundu.

Çankırı Gündemi - 18:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.