• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İlimizde afet bilinci geliştirilecek

7 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
495 defa okundu.
İlimizde afet bilinci geliştirilecek

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Çankırı’da “Dezavantajlı Gruplara Yönelik Afet Bilinci Eğiticileri İletişim Becerileri Eğitimi” başladı.

Çankırı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim projesi ile halka ve toplam nüfusun q,24 ünü oluşturan dezavantajlı gruplara yönelik bilinçlendirme çalışmalarında kullanılacak etkin iletişim becerilerini geliştirmek amacıyla kurumda görevli personele İletişim Becerileri Eğitimi verilmeye başlandı. 

KUZKA Teknik Destek Programı kapsamında uygulanan eğitim ile Kuzey Anadolu Fay hattı sınırları içinde ve 1. derece deprem bölgesinde yer alan Çankırı’da yaşayan dezavantajlı gruplara yönelik bilinçlendirme çalışmalarının etkinliğinin artırılması amaçlanıyor. Bu amaçla 4 günlük eğitim süresince AFAD’da düzenli olarak Temel Afet Bilinci, İlk Yardım ve Deprem Eğitimleri veren görevli personelin etkin iletişim becerilerinin geliştirilmesine yönelik bilgiler paylaşılıyor. 

Eğitimci Bahadır Başkonuş ve Ayşe Kocabacak tarafından verilen eğitimde öncelikli olarak eğiticilerin pedagojik olarak gelişimlerinin sağlanmasının yanısıra, afet bilinçlendirme çalışmalarının daha etkin hale getirilmesi, beden dilinin kullanımı, etkili sunum teknikleri ve etkin iletişim becerilerinin geliştirilmesine yönelik konularda bilgiler veriliyor.

Teknik Destek Programı kapsamında KUZKA desteği ile düzenlenen eğitim ile Afet bilincini artırmaya yönelik verilecek olan eğitimlerin daha kısa sürede, daha fazla kişiye hitap ederek, kaliteli, nitelikli, akılda kalıcı ve günlük yaşama adapte edilebilen eğitimler verilmesi hedefleniyor. 

 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN