13° Açık
 • EURO
 • DOLAR

İlimizde İlköğretim Haftası Açılış Programı Güneş İlkokulunda Yapıldı

Yeni Eğitim Yılının başlaması ile kutlanan İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Güneş Okulu bahçesinde resmi program düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile veliler katıldı. Çankırı’da 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı törenle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda […]
Çankırı Gündemi - 15 Eylül 2014 22:29 A A

Yeni Eğitim Yılının başlaması ile kutlanan İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Güneş Okulu bahçesinde resmi program düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile veliler katıldı.

Çankırı’da 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı törenle başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda 4. sınıf öğrencileri eğitim öğretime Güneş İlkokulu’nda yeni başlayan arkadaşlarına “ Hoş Geldin Çiçeği” hediye etti.

Programa, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü, Yusuf Yazıcı, Güneş İlk Okul Müdürü Muzaffer Derelli, Öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Öğrenci velisi Hacer Ayhan’ın konuşmasının ardından öğrenci Muazzez Ceyda Toros şiirini okudu. Okul öğretmenlerinden Aysun Özkan ise günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Güneş İlkokul Müdürü Muzaffer Derelli konuşmasında “Her okula bir proje kapsamında çalışma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ediyorum. Yeni Eğitim Öğretimde öğrenci ve hocalarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Güneş İlköğretim Okulu müdürü Muzaffer Derelli konuşmasında “Yeni bir eğitim yılının ilk günüde, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarını yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve Ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı.

Eğitim, öğretim insanlığın doğuşuyla birlikte başlamıştır. Eğitim-Öğretimden mahrum kalmak demek yok olmakla karşı karşıya kalmak demektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu, refah ve güven içinde yaşamak ve yaşama ortamı hazırlayabilmek, ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim-öğretimle mümkün kılınabilir.

Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir.

Siz sevgili öğrencilerimizden tek isteğimiz çok çalışmanız asla yılgınlığa düşmemenizdir.

Bu öğretim yılında 1100 öğrenci ile 36 şubede sabahçı ve öğlenci olarak toplam 53 personelle eğitim ve öğretime devam edeceğiz” diyerek konuşmalarına son verdi.

Güneş İlkokulu Bahçesindeki törende konuşan Çankırı Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlere başarılar diledi.

Öğrenmenin beşikten mezara kadar devam ettiğini dile getiren Oktay, “Çağımız bilgi çağı. Bilgiye ulaşmanın yollarını açacak imkanları ve teknolojiyi çocuklarımıza vermek görevimiz. Onların milli ve manevi değerlerimizle yoğrulmuş, düşünen ve üretken bireyler olmaları için çalışıyoruz” dedi.

Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay sözlerinde şunlara yer verdi:“ Geleceğimizi öğretmenlere emanet ediyoruz. Onlar için ne yaparsak az.

Öğretmenlerimize bu uğurda gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür ediyorum. Her türlü imkânımızı eğitime seferber etmekteyiz. Bu zamana kadar Milli Eğitim camiasına hizmet etmiş olan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

Oktay’ın konuşmasının ardından Hilal Esen “Yeni Eğitim Öğretim Yılına Girerken” adlı şiirini okudu.

Güneş İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlere başarılar diledi.

Sayın Valim, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın İl Genel Meclisi Başkanım, Kamu ve Kuruluşların Saygıdeğer Yöneticileri, Sayın Misafirlerimiz, Saygıdeğer Meslektaşlarım, Basınımızın Değerli Mensupları, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler.

2014-2015 Öğretim Yılı’nın başlamasının sevinç, heyecan ve coşkusunu göz nurumuz çocuklarımız ve kıymetli velilerimizle paylaşmanın mutluluğu içerisinde, teşrifleriniz için teşekkür ediyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Hayatımızı anlamlandıran, mutluluk membaımız, yaşam alanlarımızın neşesi ve hassaten okullarımızın rengârenk çiçekleri çocuklarımıza yeniden kavuştuğumuz bu günde, ilimiz genelinde; 181 yönetici, 1794 öğretmen, 885 personel, 168 okulumuzda 1.541 derslikte yeni kayıt ve yerleştirme işlemleri devam etmekle birlikte, 2151’i okul öncesi, 10122’si ilkokul, 8994’ü ortaokul, 8767’si ortaöğretim öğrencisi olmak üzere 30.034 öğrencimizle eğitim-öğretime başlanmıştır.

Ülkemize ve çocuklarımıza duyduğumuz sevgi ve sorumluluğumuzun gereği olarak; Milli Eğitim sistemimizde ifadesini bulan ve Atatürk’ün işaret ettiği hedeflere ulaşmak için yaptığımız çalışmalar ivmeli bir şekilde devam etmektedir. Bu bağlamda; 331.849 adet ücretsiz ders kitabı dağıtılmıştır. 19 okulumuzun 167.000,00 TL bedelle küçük onarımı, 26 okulumuzun ise, 2.059.631,00 TL bedelle büyük onarımı yapılmıştır.

İlimiz genelinde planlanan on adet yeni yatırımdan beş tanesinin ihalesi yapılarak sözleşmeleri imzalanmış, yer teslimleri yapılmış ve inşaat çalışmalarına başlanılmıştır. Yapımına başlanılan yatırımların toplam maliyeti 34.382.840,00 TL’dir. Beş adet yatırımın ise proje ve ihale çalışmaları devam etmektedir. İhale edilecek bu yatırımların toplam proje bedeli 43.000.000,00 TL’dir.

Bahse konu on adet yatırım kapsamında, İlimiz merkezine 24 derslikli İmam Hatip Lisesi binası, 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu binası, 200 yatak kapasiteli İmam Hatip Lisesi öğrenci yurdu, 300 yatak kapasiteli Fen Lisesi öğrenci yurdu, 16 derslikli Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası ve 200 yatak kapasiteli öğrenci yurdu ile 2 adet atölye, 12 derslikli Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek binası, Orta İlçemizde 12 derslikli İmam Hatip Lisesi binası ve 100 yatak kapasiteli öğrenci yurdu ve Şabanözü İlçemizde 100 kişilik öğrenci yurdu yapılacaktır. Bu yatırımların haricinde İlimiz merkezine 24 derslikli okul yapılması geçtiğimiz günlerde yatırım programına alınmış olup, arsa ve proje çalışmalarını takiben ihale edilecektir.

Ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yapılan protokol gereğince, İlimiz merkezine 16 derslikli fen lisesi binası, 300 yatak kapasiteli yurt ve spor salonundan oluşan yatırıma başlanılması için zemin etüt ve proje çalışmaları devam etmekte olup, bu yıl temelinin atılması planlanmaktadır.

Muazzez Amaratoğlu tarafından İlimiz merkezine yaptırılan 24 derslikli okulumuzun kaba inşaatı tamamlanmak üzeredir ve 2015-2016 öğretim yılında eğitime açılacaktır. Şabanözü İlçemize Ernamaş A.Ş tarafından yaptırılan ve tefrişatı temin edilen 8 derslikli anaokulu tamamlanarak eğitim- öğretime açılmıştır. Gel-Al Çorap A.Ş tarafından Şabanözü Öğretmenevi’nin büyük onarımı yapılmış ve tefrişatı temin edilmiştir.

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında müdürlüğümüze 400 kadro tahsisi yapılmış ve protokol imzalanmıştır. Kura yöntemiyle belirlenecek personelin dağıtımı, okullarımızın derslik sayısı ve iş hacmine göre yapılacaktır.

Genel manada tüm hazırlıkların tamamlandığı ilimizdeki çalışmalarımızda yardım ve destekleriyle moral ve motivasyonumuzu artıran Sayın Milli Eğitim Bakanımıza, Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, İl Özel İdaresine, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne, diğer kurum müdürlüklerine, sivil toplum kuruluşlarına, TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere Yönetim Kurulu ve üyelerine, Sayın Muazzez Amaratoğlu ve evlatlarına, Ernamaş Anonim Şirketi Yönetim Kurulu’na, Gel-Al Çorap A.Ş Yönetim Kurulu’na, şu ana kadar ilimiz eğitimine katkı sağlamış diğer hayırseverlerimize, velilerimize, kendileriyle çalışmaktan gurur duyduğumuz fedakar eğitim çalışanlarına ve tüm Çankırı Halkı’na teşekkürlerimi arz ediyorum.

Bu hazan gününde, güzellikleriyle bizlere ilkbahar coşkusu yaşatan çocuklarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, yeryüzünün, tüm çocuklar için gülşen olmasını temenni ederek, yeni ders yılının ilimiz ve ülkemize hayırlı olması dileği ile, saygılar sunuyorum.

Dinç: ”Eğitime Belediye İmkanlarını Zorlayacak Şekilde Destek Veriyoruz”

Törende konuşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, günümüzde sunulan eğitim hizmetlerinden ve öğrencilerin özverilerinden gurur duyduğunu belirterek, eğitime yeni başlayan bir öğrenci ile aynı heyecanı taşıdığını belirtti.

Eğitimin kendi dünyası açısından çok önemli olduğunu söyleyen Dinç, ”Bu ülke geçmişte cehaletten ve çok çekti. Bunu iyi bildiğimiz için eğitime Belediye olanaklarını zorlayacak şekilde destek veriyoruz. Eğitim camiasına verdiğimiz katkıları Her Yıl Her Okula Bir Proje çalışmamız ile daha da sistematik bir hale getirdik” şeklinde konuştu.

Belediye’nin eğitim faaliyetleri ve öğrenciler için birimler kurduğunu hatırlatan Dinç, ”Eğitimi sadece eğitim kurumlarının bir parçası değil, sosyal hayatın bir parçası haline getirmek için çabalıyoruz. Gençlik merkezleri, öğrencilere yapılan destekler ve okul projeleri ile kendi ölçeğimizdeki belediyelerin çok üstünde bir hizmet veriyoruz” dedi.

Çocuklara kitap okumaları tavsiye eden Dinç, uçak ve tren kütüphanenin çok yakında hizmete gireceği sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından protokolde bulunan davetliler öğrencilere kitap dağıttı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de her yıl yeni bir projeyle okulların karşısına çıktıklarını belirtti.

Törende, halk müziği konseri düzenlendi, halk oyunları gösterisi yapıldı, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu.

Program katılanlar Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri’nin müzik dinletisi ile neşeli dakikalar geçirdi. Şehit Korhan Kuruçay Meslek Lisesi kız öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu.

Gösteri ve müzik şöleninin ardından 4/D sınıfı öğrencileri ziyaret edildi. Ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı. Program fotoğrafların çekilmesi ile son buldu.

Bu haber 1436 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 22:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.