• Dolar Alış / Satış: 5.692 / 5.702
  • Euro Alış / Satış: 6.409 / 6.42
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

İlimizde OHAL Bürosu oluşturuldu

27 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
726 defa okundu.
İlimizde OHAL Bürosu oluşturuldu

İlimizde OHAL Bürosu oluşturularak, 22.07.2016 Cuma günü faaliyetine başladı.

Valilikten yapılan açıklamada; “İlimizde OHAL ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere 2935 Sayılı OHAL Kanunu’nun 13. Maddesi ve Olağanüstü Hal Kurulu ve Bürolarının Kuruluş ve Görevleri ile Yükümlülüklerin Karşılığının Tespiti ve Ödenmesi Hakkında Yönetmelik doğrultusunda tüm iş ve işlemleri yürütmek üzere illerde Valinin veya Görevlendireceği Vali Yardımcısının, İlçelerde ise Kaymakamların başkanlıklarında İl ve İlçe OHAL Bürolarının kurulması istenilmiştir.

Bu nedenle, Sayın Valimiz Mesut Köse’nin talimatları doğrultusunda İlimizde OHAL Bürosunun Vali Yardımcımız Fatih Yılmaz’ın başkanlığını yürüteceği, Valiliğimizden İl Müdürlerimiz ve Memurlardan 12 kişilik büro oluşturulmuştur. Ayrıca bu listenin haricinde çeşitli kurumlardan da OHAL Bürosunda çalışmak üzere personeller görevlendirilmiş ve çalışmaya başlamışlardır.

İlimizde ve İlçelerimizde oluşturulan OHAL Bürolarında OHAL süresince 24 saat çalışma esasına göre program hazırlanmış olup, 22.07.2016 tarihi itibari ile faaliyetine başlamıştır.” denildi.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN