Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

İş Adamı Sadık Yakın Çankırı MHP’den Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

Yakın “Siyasetin abisi olmak istiyorum, Çankırı iyi günler yaşamıyor, Hizmet İçin Hizmetkârlığa talibim, Yalan diye bir prensibim yoktur, Çankırı ve Çankırı insanını seviyorum, her şey Çankırı için ama altını çizerek söylüyorum İlimizde siyasi ortamın sertleşmememesini istiyorum” dedi. 12 yıl sonra MHP’den milletvekili aday adaylığı ile siyasete dönen Sadık Yakın “Çankırı’da siyasetin abisi olmaya talibim” dedi. […]
Genel - 20 Mart 2015 23:37 A A

Yakın “Siyasetin abisi olmak istiyorum, Çankırı iyi günler yaşamıyor, Hizmet İçin Hizmetkârlığa talibim, Yalan diye bir prensibim yoktur, Çankırı ve Çankırı insanını seviyorum, her şey Çankırı için ama altını çizerek söylüyorum İlimizde siyasi ortamın sertleşmememesini istiyorum” dedi.

12 yıl sonra MHP’den milletvekili aday adaylığı ile siyasete dönen Sadık Yakın “Çankırı’da siyasetin abisi olmaya talibim” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı Milletvekili Aday Adayı İşadamı Sadık Yakın gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Aday Adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra ilk kez gazetecilerin karşısına çıkan Yakın, Çankırı’nın kalıplaşmış sorunlarına çözüm olmak için yola çıktığını belirtirken, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Askerlik ve üniversite yaşamını kapsayan 7 yılın dışında Çankırı’dan hiç ayrılmadığını anlatan Yakın, “Yağmurunda, selinde, depreminde, yangınında, iyisinde kötüsünde hep birlikteydik. Cenazemizde birlikte ağladık, düğünümüzde beraber oynadık. Şimdi de bu kaderi paylaştığım Çankırılımın Ankara’da vekili olmak istiyorum. Bu nedenle MHP’den aday adayı oldum.” dedi.

Yakın şunları kaydetti:

“Sadece Çanakkale’de 1306 şehidi olan Şehitler diyarı Çankırı’mızın 12 ilçesinde 376 köyünde, mahallerinde defalarca ayak izim, çorbalarında kaşığım, acılarında gözyaşım vardır. Resmi verilerle geçen sene 7 bin 359 hemşehrimizin göç etmesiyle nüfusumuz 185 bine inmişti. Zaten 3 olan milletvekili sayımız da 2’ye düşmüştü.  Çankırı 2014 yılı göç verilerinde Türkiye birincisi, ölüm oranında Türkiye Birincisi oldu. Bu gidişat beni ve Çankırı halkını derinden üzüyor. Doğduğumuz yerde doymalıyız. Çankırı’mızın kaderi işsizlik, yoksulluk ve göç olmamalıdır. Tüm bunları çözmek için bu kutlu göreve talip oldum”

“Çankırı’da siyasetin abisi olmaya talibim” diyen Yakın, “Bu zamana kadar siyasi hayatımda hep ikinci sıradan aday oldum ve 1 milletvekili çıkarttık. Şimdi ilk sıra adayı olup ikinci sıradaki arkadaşımın da elinden tutarak meclise gideceğiz” dedi.

Hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyor, Cenab-ı Allah utandırmasın diyerek açıklamalarına son verdi.

Bu haber 2226 kez okundu.
Genel - 23:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.