22° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Kenbağ’da içme suyu hattı tamamlandı

HABERLER - 1 Mayıs 2017 00:16 A A

Çankırı Belediyesi, Kenbağ mevkiinde içme suyu hattı çalışmalarını tamamladı. Bölgede sık sık arızalanan içme suyu hattını yenileyen Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Kenbağ mevkii sakinlerine daha kaliteli içme suyu ulaştırdı.

 

İl Jandarma içme suyu hattı yenilendi. Bölgeye mevcut çapı korunarak 400 m boyunca içme suyu hattı döşendi. Basınç sınıfı 10 atü’den 16 atü’ye çıkarılarak daha dayanıklı bir altyapı da oluşturuldu.  Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı mühendis ve teknikerler eşliğinde yürütülen çalışmalarda; 3 Beko Loder, 5 kamyon ve 20 kişilik ekip görev aldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından sürücülerin yol geçişinde sorun yaşamamaları için çalışma yapılan yol kumdan arındırılarak belediye ekiplerince yıkandı.

 

Altyapıda sorunlu bölgelere neşter vurmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Vatandaşlarımızın içme suyuna problemsiz bir şekilde ulaşması için eskiyen ve arızalanan hatlara müdahale ediyoruz. Fakat bizim için altyapıda en önemlisi; Çankırı’nın geleceğine yönelik en belirleyici projelerden biri olan ve şehrin altyapısı için kalıcı çözümler sunan IPA (Instrument for Pre-Accession Assistance-Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı)  programı kapsamında titizlikle yürüttüğümüz çalışmalardır. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir altyapıya kavuşmaları için attığımız somut adımlarımızı plan ve program dâhilinde gerçeğe dönüştürme hedefinde var gücümüz ile çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 861 kez okundu.
HABERLER - 00:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.