18° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Kırk yıl sonra Çankırı’da buluştular

Çankırı’dan 1976 yılında Çankırı Astsubay Hazırlama Okuluna kayıt olan ve 1979 yılında mezun olan 150 Astsubay Çankırı’da 40 yıl sonra buluştular. 1976 yılında, Türkiye’mizin dört bir yanından, sınavları kazanıp, genç bir delikanlı olarak, Çankırı Astsubay Hazırlama  Okuluna gelen ve Okuldan 1979 yılında mezun olarak Türk silahlı kuvvetlerinin özellikle muharip sınıflarında görev alan, ülkenin her bir […]
FOTOĞRAF - 10 Mayıs 2016 11:26 A A

Çankırı’dan 1976 yılında Çankırı Astsubay Hazırlama Okuluna kayıt olan ve 1979 yılında mezun olan 150 Astsubay Çankırı’da 40 yıl sonra buluştular.

1976 yılında, Türkiye’mizin dört bir yanından, sınavları kazanıp, genç bir delikanlı olarak, Çankırı Astsubay Hazırlama  Okuluna gelen ve Okuldan 1979 yılında mezun olarak Türk silahlı kuvvetlerinin özellikle muharip sınıflarında görev alan, ülkenin her bir köşesinde, dağında, ovasında hizmet ederek, halen çalışanı, emeklisi ve aileleriyle birlikte yaklaşık 150 kişilik grup kırk yılın hatırına, 40’ncı yılında Çankırı’da buluştu. Dönemin, o devrenin bölük komutanlığı görevini yapan, bir Çankırılı olan ‘’Yzb. Celalettin Özipek‘inde öğrencilerini yalnız bırakmaması takdir edilecek ölçüdedir.

Kırk yıl öncesinde genç dinamik bedenleri taşıyanlar aradan geçen süreçte, o dönemlerde farkında olamadıkları, ilimizin tarihi ve turistik mekânlarını tanıma fırsatını buldular.

Eski okullarının yerinde bulunan 28. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcılığını ziyaret eden grup kışlalıyı gezip, fidan dikiminde bulundular. Daha sonra Buğdaypazarı Medresesi, Taş Mescit ve Çankırı Kalesini gezerek fotoğraf çektirdi.

Makûs talini yenmeye çalışan şehrin o günlerden bugüne kadar geçen süreçteki gelişimi ile öne çıkan doğal kaynaklarından olan tuz ve tuz ürünleri ve turistik üretimleri ile ticaretine küçükte olsa katkı sağlandı.

Tarihi imarethane mevkiindeki, restore edilen çamaşırhane de geleneksel akşam yemeği ikram edildi. Şehrin tanıtımına ait ilgili broşürler misafirlere sunuldu.

Belediye iş merkezinde ki yaren ocağında, ülkemizin içinde bulunduğu durumlarda dikkate alınarak, şehit ve gazilerimize saygı nişanesi olarak, kısaltılmış, daraltılmış, sembolik yaren kültürü tanıtım icrası yapıldı.

Yapılan dua ve niyazlarla son bulan gecenin ardından misafirler uğurlandı.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 4804 kez okundu.
FOTOĞRAF - 11:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.