24° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Kızılay’a 130 ünite kan bağışı yapıldı

HABERLER - 18 Temmuz 2017 14:05 A A

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Murat Yılmaz yaptığı yazılı basın açıklamasında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinliği kapsamında ilimize gelen Kızılay otobüsünün 130 ünite kan aldığını aktardı.

Yılmaz yaptığı açıklamada

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği çerçevesinde Bakanlığımız ve Türk Kızılay’ı iş birliği ile 81 ilde “Kan Bağışı Kampanyası” düzenlenmiştir.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği iş birliği ile kan bağışı kampanyası için Çankırı Kızılay Şubesi ile koordineli çalışılmıştır. Çankırı Kızılay Şubesi tarafından görevlendirilen Kan Bağışına halkımız yoğun ilgi ve katılım sağlamıştır. Halkımız ve sağlık personelimiz  tarafından toplam 130 ünite kan bağışında bulunulmuştur. Kızılay Kan Bağış Aracı, Sağlıklı Yaşam Aracı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulansı, UMKE ekibi ve İl İlçe merkezinde görev yapan sağlık peresoneli nöbetlerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinine akşam 20:00’den sabah 07:00’a kadar tam destek sağlamıştır.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 1141 kez okundu.
HABERLER - 14:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.