14° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Korguna konut, Ortaya termik santral komisyonlarda

Genel - 4 Mart 2015 11:05 A A

İl Genel Meclisi Mart ayı birleşimlerinin 2.’si dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında dün gerçekleştirilen toplantıya meclis üyesi Abdulkadir Şimşek izinli sayıldığı için katılmadı.

Dün gerçekleştirilen birleşimde ilk olarak ilimiz köylerinde köylülerce yapılan sulama kanalı, hayvan içme suyu, sulama havuzu, kanalizasyon, mezarlık düzenleme, gasilhane, imamevi, cami, köy konağı gibi çalışmalar için, ihtiyacın mahallinden karşılanması amacıyla 2015 yılı bütçesinden İlçe Köylere Hizmet Götürme birlikleri harcama kalemlerine 144 bin TL ödeneğin aktarılması ele alındı.

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ayvaz Çal, 3 senedir aynı uygulamayı yaptıklarını dile getirerek, “Daha önce toplu alım yapıyor ve buradan köylere gönderiyorduk. Fakat uzak ilçelerdeki köy muhtarları özellikle yükleme ve taşıma konusunda sorun yaşıyordu. Bunun önüne geçmek için alımları mahallinde yapmaya başladık ve bu parayı ilçelere gönderdik. Alımlar orada yapılacak. Güzel bir uygulama oldu. Uzak bir köydeki muhtar 50 torba çimento için buraya geliyordu. Şimdi bulunduğu ilçeden bunu halledecek” dedi.

Yapılan bilgilendirme yapması sonrasında meclis üyeleri, muhtarların tüm taleplerinin bu paradan mı karşılanacağını sorması üzerine Çal, “Bu sadece küçük işler için. Diğer yardımları elbette İlçe Köylere Hizmet Birlikleri yerine getirecek” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Meclis Başkanı Şeker, “Bu aktarılan para küçük çalışmalar için. Tabiri caizse köylere cep harçlığı gibi bir şey” dedi.

Gündemin 2. maddesinde ise Korgun ilçesine bağlı Maruf Köyü İnseküsü mevkiindeki 107 ada 92 ve 93 parsellerdeki konut amaçlı hazırlanan 1/100 ölçekli uygulama imar planı ele alındı ve gündem maddesi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin son maddesinde ise Orta ilçesi Kırsakal ve Karaağaç köyleri sınırlarında 107 adet parsel üzerinde yapılması planlanan termik santral kurma amaçlı 1/100 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı görüşüldü. Gündem maddesi Tarım ve Köylere Yönelik Hizmet Komisyonuna havale edildi.

Bu haber 1900 kez okundu.
Genel - 11:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.