Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Küçük Ali’nin bisiklet hayali sele kapıldı!

Atkaracalar’da sele kapılıp yaşamını yitiren 9 yaşındaki Ali’nin bisiklet almak için para biriktirdiği ortaya çıktı. Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde sele kapılıp yaşamını yitiren 9 yaşındaki Ali Kılıç’ın, çobanlık yapan babasına yardım ederek biriktireceği parayla bisiklet almak istediği öğrenildi. Yaklaşık 20 yıl önce Şanlıurfa’dan Adana’ya göç eden Kılıç ailesi, çobanlık ve tarım işçiliği yaparak geçimini sağlıyor. Kentte […]
Genel - 8 Haziran 2014 16:29 A A

Atkaracalar’da sele kapılıp yaşamını yitiren 9 yaşındaki Ali’nin bisiklet almak için para biriktirdiği ortaya çıktı.

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde sele kapılıp yaşamını yitiren 9 yaşındaki Ali Kılıç’ın, çobanlık yapan babasına yardım ederek biriktireceği parayla bisiklet almak istediği öğrenildi.

Yaklaşık 20 yıl önce Şanlıurfa’dan Adana’ya göç eden Kılıç ailesi, çobanlık ve tarım işçiliği yaparak geçimini sağlıyor. Kentte işleri kötü gitmeye başlayan 5 çocuk babası Salih Kılıç ve ailesi, diğer illerde çobanlık yapmaya başladı.

Ekmek parası için bu yıl Çankırı’nın Atkaracalar ilçesine giden aile, bir bireyini sele kurban verdi. Okulların kapanması yaklaştığı için babasına yardım aracıyla Adana’dan Çankırı’ya giden 9 yaşındaki Ali Kılıç, biriktireceği parayla bisiklet alma hayali kuruyordu ancak dün sele kapılarak, hayata veda etti.

Mehmet Ali Yılmaz İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ali’nin cenazesi, Adana’daki Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Baba Salih Kılıç, 19 Mayıs Mahallesi’ndeki evinin önünde kurulan taziye çadırında,  sel felaketinde oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

Kılıç, oğlunu hayattan koparan sele kendisi ve kızının da kapıldığını, bir ağaca tutunup kurtulduklarını belirterek, olayı şöyle anlattı:

“Sel, bir anda geldi. Ne olduğunu anlamadık. Oğlum benden biraz uzaktaydı, sele nasıl kapıldığını göremedim. Sel beni de almıştı, suyun içine batıp çıkmaya başladım. Nefes almakta zorlanıyordum. Karşıma bir ağaç çıktı, ona tutundum. Daha sonra baktım, kızım Hülya da sele kapılmış, bana doğru geliyor. Kızımı yakalayıp, tekrar ağaca tutundum ama oğlumu göremedim. Sonra iş makinesi bizi kurtardı.”

Maddi imkânsızlık nedeniyle Çankırı’ya gitmek zorunda kaldığını belirten Kılıç, “Keşke bütün sermayem gitseydi de oğlum gitmeseydi ama geri gelmez. İçimde bir burukluk var. Keşke burada aç kalsaydık da oğlum ölmeseydi. Oğlumu kaybettiğim için çok üzgünüm” dedi.

– Hayatını da hayalini de sel aldı

Oğlunun, kendisine yardımcı olmak için Çankırı’ya geldiğini ifade eden Kılıç, “Oğlumun hayali, bisiklet almaktı. Adana’daki okuluna bisikletiyle gitmek istiyordu ama olmadı. Benden hep bisiklet isterdi, imkânsızlıktan alamamıştım. Oğlum bana, ‘Büyüdüğüm zaman sana araba alalım’ demişti, olmadı” diye konuştu.

Babasının kurtardığı 10 yaşındaki Hülya Kılıç da ağabeyinin fotoğrafıyla teselli olmaya çalıştı.

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde çobanlık yapan Salih Kılıç, kızı Hülya ve oğlu Ali ile Karadere mevkiisinde hayvan otlattığı sırada sele kapılmış, baba ve kızı kurtarılmış, Ali Kılıç hayatını kaybetmişti.

Bu haber 2344 kez okundu.
Genel - 16:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.