Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Kuraklık uyarısı!

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Cuma günü Çankırı Valiliği tarafından düzenlenen ‘Muhtarlarla Tanışma’ toplantısında, kurak bir sene geçireceğimize vurgu yaparak, su tüketimi konusunda herkesin çok dikkatli davranması gerektiğini dile getirdi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, “Muhtarla Tanışma” toplantısında, ilimiz genelinde yaşanan kuraklık sıkıntısının altını çizerek, herkesi dikkatli su tüketmeye davet etti. […]
Genel - 5 Mayıs 2014 15:38 A A

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Cuma günü Çankırı Valiliği tarafından düzenlenen ‘Muhtarlarla Tanışma’ toplantısında, kurak bir sene geçireceğimize vurgu yaparak, su tüketimi konusunda herkesin çok dikkatli davranması gerektiğini dile getirdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, “Muhtarla Tanışma” toplantısında, ilimiz genelinde yaşanan kuraklık sıkıntısının altını çizerek, herkesi dikkatli su tüketmeye davet etti.

Geçtiğimiz kış ayının çok yağışsız geçtiğini ifade eden Yıldız, “Daha önce hiç yaşamadığımız kadar yağışsız bir kış geçirdik. Bu yüzden kurak bir sene yaşıyoruz. Özellikle Kızılırmak tarafı çok kurak” dedi.

İçme suyu konusunda da çok sıkıntılarının yaşanacağını aktaran Yıldız, “Lütfen bu sene, geçtiğimiz senelerden çok daha dikkatli su kullanalım. Bu konuda siz muhtarlarımıza büyük görevler düşüyor. Köylerimizde bu sıkıntıyı anlatın ve vatandaşlarımızdan su tüketiminde lükse kaçmamaları gerektiğini söyleyin” diye konuştu.

Köylerde aşırı su kullanımının önüne geçilmesi için kademeli saat uygulamasına geçilmesi gerektiğini belirten Yıldız, bu uygulamayla lüks tüketim yapanların daha fazla fatura ödeyeceklerini kaydetti.

Yıldız, son olarak, köylülerden kova ve kap doldurmamalarını isteyerek, “Zaten hep birlikte bunu yapmazsanız, musluklarınızdan su gelecektir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2096 kez okundu.
Genel - 15:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.