19° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Maden Şehitleri İçin Eller Semaya Kalktı

Genel - 19 Mayıs 2014 00:48 A A

Çankırı Belediyesi tarafından, geçtiğimiz günlerde Soma’daki maden ocağında şehit olan hemşehrimiz Maden Mühendisi Burak Karayel ve bütün maden şehitleri için Kuran okundu ve dualar edildi.

Belediye Mezarlık Hizmetleri Müdürlüğü personelleri maden şehitlerine hatim ve dualar gönderdi. Türkiye’nin dört bir yanında yükselen dua seslerine Çankırı halkının duaları da eklendi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Soma’daki elim kaza sonucu kaybettiğimiz madencilerimiz için hayır ve rahmette bulunarak, arkalarından yapılacak en güzel şeyin dua etmek olduğunu söyledi. Yer altında çalışanlarla ilgili Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerif’ini hatırlatan Başkan Dinç, “Soma’da yer altında şehit düşen madencilerimiz son derece kutsal bir mesleği icra ediyorlardı. Şüphesiz en helal lokmaları hak ettiler. Türkiye’nin her yerinde onlar için Kur’an-ı Kerim’ler okunuyor, dualar ediliyor. Biz de kutsal şehitlerimizin arkasından hatimler gönderip dualarla yad ediyoruz. Üzüntülerine ortak olmaya çalışıyoruz. Dilerim, böyle olaylar bir daha yaşanmaz. Bunun için gerekli önlemler ve düzenlemeler yapılacaktır. Maden şehitlerimizin ailelerine tekrar baş sağlığı diliyorum. Ölen kardeşlerimizin de Allah katında şehitliğinin kabul edilmesini niyaz ediyorum. Bütün Türk milletinin ve Çankırı halkımızın başı sağolsun” ifadelerini kullandı.6517

 

Belediye Hanım Lokalleri tarafından da şehitler için hatim ve dualar yapılırken, belediyenin yapacağı programlar Soma’daki kaza nedeniyle iptal edildi.

Bu haber 1159 kez okundu.
Genel - 00:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.