• Dolar Alış / Satış: 5.692 / 5.702
  • Euro Alış / Satış: 6.294 / 6.306
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Maden Şehitleri İçin Eller Semaya Kalktı

19 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
763 defa okundu.
Maden Şehitleri İçin Eller Semaya Kalktı

Çankırı Belediyesi tarafından, geçtiğimiz günlerde Soma’daki maden ocağında şehit olan hemşehrimiz Maden Mühendisi Burak Karayel ve bütün maden şehitleri için Kuran okundu ve dualar edildi.

Belediye Mezarlık Hizmetleri Müdürlüğü personelleri maden şehitlerine hatim ve dualar gönderdi. Türkiye’nin dört bir yanında yükselen dua seslerine Çankırı halkının duaları da eklendi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Soma’daki elim kaza sonucu kaybettiğimiz madencilerimiz için hayır ve rahmette bulunarak, arkalarından yapılacak en güzel şeyin dua etmek olduğunu söyledi. Yer altında çalışanlarla ilgili Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerif’ini hatırlatan Başkan Dinç, “Soma’da yer altında şehit düşen madencilerimiz son derece kutsal bir mesleği icra ediyorlardı. Şüphesiz en helal lokmaları hak ettiler. Türkiye’nin her yerinde onlar için Kur’an-ı Kerim’ler okunuyor, dualar ediliyor. Biz de kutsal şehitlerimizin arkasından hatimler gönderip dualarla yad ediyoruz. Üzüntülerine ortak olmaya çalışıyoruz. Dilerim, böyle olaylar bir daha yaşanmaz. Bunun için gerekli önlemler ve düzenlemeler yapılacaktır. Maden şehitlerimizin ailelerine tekrar baş sağlığı diliyorum. Ölen kardeşlerimizin de Allah katında şehitliğinin kabul edilmesini niyaz ediyorum. Bütün Türk milletinin ve Çankırı halkımızın başı sağolsun” ifadelerini kullandı.6517

 

Belediye Hanım Lokalleri tarafından da şehitler için hatim ve dualar yapılırken, belediyenin yapacağı programlar Soma’daki kaza nedeniyle iptal edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN