29° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Mahalle İftarları Başladı

Genel - 29 Haziran 2014 23:08 A A

Çankırı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ”Mahalle İftarları” TOKİ Sosyal Konutlar ve Yeniköy’de düzenlenen ilk iftarla başladı.

   İftarlar için Yeniköy Cami avlusu ile TOKİ konutları arasındaki sokakta masalar hazırlanırken yemek servisinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için de çok sayıda personel de görev aldı.

  Akşam saatlerinde ilk olarak Yeniköy’deki iftar masalarını gezen Belediye Başkanı İrfan Dinç, mahalle sakinleri ile sohbet etti. Dinç hazırlanan kumanyalar ve yemekleri de  kontrol ederek, yemeklerin sıcak ve hızlı bir şekilde servis edilmesine özen gösterilmesini istedi.

  Yeniköy’ün ardından TOKİ Sosyal Konutlarına hareket eden Dinç, burada  vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. Tüm masaları gezen Dinç, mahalle sakinlerinin Ramazan Ayı’nı tebrik etti. Mahalle iftarında akşam ezanının okunması ile çok sayıda vatandaş aynı ortamda orucunu açtı.

  İftarın ardından konuşan Başkan Dinç, Mahalle İftarları’nın muhtaç durumda olan vatandaşlar için değil tüm mahalle sakinleri için düzenlendiğini belirtti. Aynı sofrada yapılan sohbetlerin ve birlikte yemek yemenin sosyal doku açısında önemli olduğu söyleyen Dinç, ”Halkımıza Ramazan coşkusunu yaşatmanın gururunu taşıyoruz” diye konuştu.

1

Bu haber 1684 kez okundu.
Genel - 23:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.