• Dolar Alış / Satış: 5.439 / 5.449
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.214
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Matematik öğretim materyalleri sergisi açıldı

1 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1326 defa okundu.
Matematik öğretim materyalleri sergisi açıldı

Org. İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu’nda açılışı gerçekleştirilen sergiye Vali Vahdettin Özcan, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile öğretmenler katıldı.

“Biz okul olarak matematik öğretimi alanında küçük de olsa bir adım attık” diyerek programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Resul Ayhan, “Eğitim kamuoyunda paylaşılan ortak düşüncelerden biri; eğitimde yenilik hareketlerine personel eğitimi ile başlamaktır. Bir bölgenin/yörenin/kurumun gelişmesi ancak çok iyi yetişmiş insan gücü ile gerçekleştirilebilir. Projemiz sayesinde okulumuz personelinin mesleklerinde yetkinleşmelerine yardımcı olmayı istedik. Projemiz ile okulumuz personeline Avrupa düzeyinde bir hizmet içi eğitim olanağı sağladık. Bu çerçevede kurumumuzun kapasitesinin artırılması adına büyük bir adım atmış olduk. Uyguladığımız proje ile İtalya ve İngiltere’de gerçekleştirilen işbaşı öğrenme ziyaretlerimizle 16 kişilik hareketlilik sağladık. Avrupa ülkelerindeki ilkokul öğretmenleri tarafından matematiğin öğrencilere nasıl öğretildiğini belirlemeye çalıştık” dedi.

“Matematiğin eğitimdeki gücünün hissedilmesi için toplumda bir farkındalık oluşturmalıyız” diyen Ayhan, “Matematiğin gücünü hissetmeyen ve eğitim hayatına yerleştirmeyen bir toplumun başarılı yaşamdan uzak olacağını ifade etmek istiyorum. Matematik hepimizin hayatı içinde bir şekilde doğal olarak yer alır. Bir kısmımız bunun farkında olarak beynimizi bu yönüyle kullanır, ancak bir kısmımız ise beyninin bu bölümünü çalıştırmaktan kaçınır” dedi.

“Hepimizin malumudur ki; matematiği klasik yöntemlerle anlatarak çocuklarımıza ulaşamadık” diyen Ayhan, ” Bugün hala öğrencilerimizin birçoğu matematik dersini en zor ders olarak kabul etmektedir. Başka metotlar denemekte fayda var diye düşünüyorum. Bunun en etkili yolunun da çocuklarımıza matematiği oyun oynarken, dolayısıyla hayatlarının içine sokarak öğretmek olduğuna inanıyoruz.

Bugünkü etkinlikleri düzenlemekteki amacımız, sizlerin de desteğiyle, matematik eğitim sistemine farklı bir yaklaşım ve değişim getirerek yenilenmesine öncülük etmektir. Daha fazla ve çeşitli materyaller kullanılarak öğretilenlerin somut hale getirilmesi ve çocuk hayatının önemli parçası olan oyunların işin içine sokulması sayesinde, matematiksel becerilerdeki basan oranının artırılabileceğini düşünmekteyiz” dedi.

“Projemiz dahilinde edindiğimiz tecrübeleri ilimizde görev yapan diğer meslektaşlarımızla da paylaşmak istedik” diyen Proje Koordinatörü Taner Kılıç ise hazırlanan materyallerinin okul öğretmenleri tarafından hazırlandığını dile getirdi.

Gerçekleştirilen konuşmanın ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Vali Vahdettin Özcan hazırlanan sergi materyallerini tek inceleyerek öğretmenlerden bilgi aldı ve emeği geçenleri tebrik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN