• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Meclis yol yapımı için ilçelere ödenek gönderiyor

7 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3347 defa okundu.
Meclis yol yapımı için ilçelere ödenek gönderiyor

İl Genel Meclisi Haziran ayı birleşimlerinin 4.’sü dün gerçekleştirildi. Meclis başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Orta Çankırı Maruf gurup yolunun Karaağaç Sakarcaören kısmında bulunan köprünün dar ve sağlıksız olması sebebiyle tarım ve ziraat aletlerinin geçmemesi nedeniyle köprünün genişletilmesi konusunda incelemesini tamamlayan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu ele alındı.

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren komisyon başkanı Hüseyin Çetiner, köprünün yapımının çok eski olduğunu aktararak, “Yapılan inceleme ve araştırmalar sonrasında köprünün eski olmasına rağmen ayaklarının sağlam fakat gövdesi deforme olmuş. Bu nedenle köprünün daha kullanışlı hale getirilmesi ve genişletilmesi yönünde komisyon olarak karar verilmiştir” dedi.

Çetiner’in meclis üyelerini bilgilendirmesi sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde ise ilçelerde devam eden stabilize kaplama çalışmalarında kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan ilave 190.000,00-TL ödeneğin 2016 Mali yılı bütçesinin (Yol Yapımı) harcama kaleminden alınarak (Atkaracalar-Çerkeş-Ilgaz-Kızılırmak-Kurşunlu ve Orta Yol yapımı) harcama kalemlerine aktarılması, İlçeye gönderilmesi ve işin Köylere Hizmet Götürme Birliğince yaptırılması ve hazırlanacak protokolün imzalanması için İl Özel idaresi adına İlin Valisine yetki verilmesi konusu ele alındı. Okunan gündem maddesi sonrasında Atkaracalar meclis üyesi Ahmet Ulusoy, “Atkaracalar ilçesine 30 bin TL ödenek aktarılacaktı, fakat 20 bin TL olarak okundu. Bunu düzeltelim” demesi sonrasında gündem maddesi tekrar ele alınmak üzere Cuma günkü birleşime ertelendi.

Gündemin 3. maddesinde ise İlçe köylerinde yapılmakta olan içmesuyu, kanalizasyon bakım onanım, yol şarampol temizliği, reglaj yapımı ve malzeme nakli çalışmalarında kullanılmak üzere iş makinası, kamyon ve araç, gereç kiralama işlerinde ihtiyaç duyulan 150.000,00-TL ödeneğin aktarılması, İlçelere gönderilmesi, söz konusu işin yaptırılması ve hazırlanacak protokolün imzalanması için İlin Valisine yetki verilmesi, konusu ele alındı.

Okunan gündem maddesi sonrasında Atkaracalar Meclis Üyesi Ahmet Ulusoy, köylerin çöplerinin toplanmasında yaşanan sorunlara dikkat çekerek, “Atkaracalar’da belediyemiz İmkanları ölçüsünde köylerimizin çöplerini topluyor. Fakat o da bir yere kadar. İl Özel İdaremizin aracı var fakat işçi yok. Onu İşkur ile bir şekilde hallederiz fakat akaryakıt konusunu ne yapacağız. Benzinciye öpücük mü vereceğiz” dedi.

Meclis üyelerinin konu hakkında görüşlerini bilgilendirmesi sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 Gündemin 4. maddesinde ise Kızılırmak ilçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Kız öğrenci yurdu olarak yaptırılan bina, Kız yurdunun kapanması nedeniyle atıl durumda olması nedeniyle öğretmenevi olarak kullanılabilmesi için gönderilen ödenek yeterli gelmediğinden ilave olarak 30.000,00 TLnin (Kızılırmak Köylere Hizmet Götürme Birliği) harcama kalemine aktarılması ve Kızılırmak ilçesine gönderilmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesinde  Yapraklı İlçesinde yapılması planlanan stabilize kaplama çalışmalarında kullanılmak üzere 2016 Mali yılı bütçesinin (Yol Yapımı) harcama kaleminden 40.000,00 TL.nin   alınarak (Yapraklı Yol Yapımı) harcama kalemine aktarılması ve ilçeye gönderilmesi konusunun görüşülmesi konusu ele alındı. Yapılan bilgilendirme sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN