Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Navigasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Navigasyon Sistemi Nasıl Çalışır? Navigasyon cihazlarının fiyat aralığı oldukça geniştir ve her bütçeye uygun bir fiyatı vardır. 75 TL’den başlayıp 3.000 TL’ye kadar ulaşan navigasyon cihazları arasında oldukça büyük farklılıklar vardır. Bütün navigasyon cihazı firmaları her sene farklı sistemler geliştirerek müşterilerin ilgisini çekmeye çalışırlar. Navigasyon cihazlarının tam olarak çalışabilmesi için konumunun etrafının açık olması ve […]
HABERLER - 15 Ağustos 2014 22:14 A A

Navigasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Navigasyon cihazlarının fiyat aralığı oldukça geniştir ve her bütçeye uygun bir fiyatı vardır. 75 TL’den başlayıp 3.000 TL’ye kadar ulaşan navigasyon cihazları arasında oldukça büyük farklılıklar vardır. Bütün navigasyon cihazı firmaları her sene farklı sistemler geliştirerek müşterilerin ilgisini çekmeye çalışırlar.

Navigasyon cihazlarının tam olarak çalışabilmesi için konumunun etrafının açık olması ve sinyalin başka birşey ile kesilmemesi gerekmektedir. Ormanlar, araziler, dağlarda navigasyon cihazları çalışmayabilir. Bunun sebebi ise bulunduğu yerlere kadar GPS sinyalinin ulaşmamasıdır. Günümüzde aktif olarak kullanılan toplam 24 GPS uydusu vardır, bu uydularun hepsi Amerikan Hava Kuvvetlerine aittir. Bütün uydular, yeryüzüne aynı anda sinyal gönderir ve aynı anda gerekli bilgileri verirler. Gönderilen sinyaller navigasyon cihazları yazılımı tarafından alınır ve bize koordinat olarak cihazın ekranına yansır. Belirtilen yere göre haritada değişiklik gösterilebilir. Bazı cihazlarda sadece 20 metre ötesini görürken, bazı cihazlar daha uzun mesafeleri gösterirler. Cihazdan cihaza değişen bu özellik, kaliteli cihazlarda daha üstün görülür.

Günlük yaşamda gps ve navigasyon sistemlerinin aynı şekilde kullanılıyor gibi görüyoz. Fakat gps, navigasyonun bir alt dalıdır. Gps sisteminin, Navigasyon sisteminden daha üstün bir şekilde sinyal alarak, daha hızlı şekilde bilgi sunmaktadır.

Ayrıca sistem; Hızlı, Kısa, Trafik Durumuna göre TMC-Traffic Message Channel-(Trafik mesaj kanalı) gelen bilgiler tarafından desteklenir.

Bu sistemle de rota üzerinde bulunan trafik olaylarının da navigasyonu etkilemesi durumunda alternatif rotalar önerebilmektedir.

navigasyon cihazları fiyatları

 

 

İnternet Sitemiz: http://www.turkobilisim.com/

Bu haber 2146 kez okundu.
HABERLER - 22:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.