-3° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Nerede Kalmıştık..

Önceki gün Bütün partilerin Milletvekili listeleri açıklandığında, listedeki isimler Çankırı halkını ziyadesiyle şaşırttı MHP Ele alalım… Bu partinin Çankırı’da milletvekili adayı olarak Genel Merkez tarafından Recep Dumanlı’nın atanmasını şaşkınlıkla karşıladı. Hatta bazı MHP li partililer şikayetlerini genel merkeze bildirmiş, bu durumda MHP Çankırı’da 2 ye bölünmüş durumda, Bu seçimi hat safhada etkiyeceğini düşünüyorum. Çünkü Recep Dumanlı’yı […]
HABERLER - 10 Nisan 2015 20:23 A A

TAHAAAÖnceki gün Bütün partilerin Milletvekili listeleri açıklandığında, listedeki isimler Çankırı halkını ziyadesiyle şaşırttı

MHP Ele alalım…
Bu partinin Çankırı’da milletvekili adayı olarak Genel Merkez tarafından Recep Dumanlı’nın atanmasını şaşkınlıkla karşıladı. Hatta bazı MHP li partililer şikayetlerini genel merkeze bildirmiş, bu durumda MHP Çankırı’da 2 ye bölünmüş durumda, Bu seçimi hat safhada etkiyeceğini düşünüyorum. Çünkü Recep Dumanlı’yı Çankırı Milletvekili olarak görmeyi istemeyen partililerin ya boş oy atması veya başka partiye oy vermesi gerektiği durumuna geldi. Recep Dumanlı haber sitelerine AK Partili Emin Akbaşoğlu hakkında “İthal Aday” kelimesini kullanmıştı. Bence bu davranışı çok iyi bir davranış olmadı.
Kıza bir zaman geçmesine rağmen kulislerde olan olaylar dışarıya yansımaya başladı ve hatta facebookta sayfa bile açtılar,
“Dumansız Çankırı İçin Bizimle Otur Çankırı” adlı bir sayfa oluşturuldu ve Dumanlı hakkında capsler oluşturularak sayfada paylaşılmaya başlandı. “İstemiyoruz” kelimeleri kullanarak adayı tabiri caizse karalamaya başlandı.

AK PARTİ’yi Ele Alalım..
Çankırı’da AK Parti neden İstanbul aday adayı iken Çankırı’ya kaydırıldı sorusu yarattı. Ama Çankırı’da aday adaylığından adaylığa geçiş yapamayan kimisi Kardeşi olduğundan üzüldü. Kimisi menfaat penceresi kapandığından üzüldü.
Muhammet Emin Akbaşoğlu İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayıydı, Şahsen Çankırı’nın gelişmesi adına önemli bir isim olduğunu ve kaderini değiştireceğini düşünüyorum ve ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi bir il adayının Çankırı’da değerlendirilmesi ne kadar Çankırı’ya faydalı olacağının bir simgesi olduğunu düşünüyorum.
Çankırı’da ilk defa 2. Milletvekili olma yolunda ilerleyeni davul zurna ile Çankırı sokaklarında kutlama yaptılar. Bu demek oluyor ki, halkın vekili unvanını halktan almış Hüseyin Filizi en kalbi duygularımla kutluyorum.
Aman dikkat merdiven olarak kullanmak isteyen kişiler aday olarak gösterilmediğinden dolayı başka partiye oy kazandırabilmek için ellerinden geleni yapacağı düşüncelerimle aranızdan bu yazımda ayrılıyorum.

Sözlerime şununla tamamlamak istiyorum.

Osmanlı’yı anlamadan

Izzet ve nezaketin
Asalet ve Adaletin
Sevkat ve merhamet in
Basiret ve medeniyetin
Ne demek olduğunu anlayamazsınız

Taha Doğanay / Medya Çankırı Köşe Yazarı

Bu haber 2095 kez okundu.
HABERLER - 20:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.