• Dolar Alış / Satış: 5.763 / 5.773
  • Euro Alış / Satış: 6.548 / 6.559
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

NETCAD eğitimi ile projelerin maliyeti düşürülecek

10 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
653 defa okundu.
NETCAD eğitimi ile  projelerin maliyeti düşürülecek

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Çankırı’da kırsal kesime yönelik yapılan yol, içme suyu, sulama vb. yatırımların uygulama aşamasında düşük maliyetli, kaliteli, güvenilir proje üretmek maksadıyla NETCAD eğitimlerine başlandı.

Çankırı İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan eğitim projesi ile projelerin daha düşük maliyetli, kaliteli ve güvenilir bir şekilde üretilmesini sağlamak üzere projelerde görev alan teknik personele NETCAD eğitimi verilmeye başlandı. 

KUZKA Teknik Destek Programı kapsamında uygulanan eğitim ile proje hazırlanması ve hazırlanan proje verilerinin sayısal halde saklanması ihtiyacı nedeniyle, NETCAD programının kullanımı ile bölge halkının sosyal hayatına da büyük etkisi olan hizmetlerin proje faaliyetlerini daha hızlı, daha güvenilir ve daha bilinçli bir şekilde hazırlanarak birim zamanda yapılan iş miktarının artırılması hedefleniyor.

Eğitimci Onur Kahraman tarafından verilen eğitimde teknik personele NETCAD yazılımında CAD yapısında veri üretimi, yönetimi ve analizler sertifika eğitim programı kapsamında: Genel kavramlar ve projeye giriş, proje hazırlık, raster, şablon proje, proje veri üretimi, proje düzenleme, referans işlemleri, akıllı nesnelerin kullanımı, proje iş akış modeli oluşturma, sorgu ve ara işlemleri, arazi modeli işlemleri, en, kesit ve hacim, analiz, paftalama, lejand ile çıktı işlemlerinin nasıl yapılacağı öğretiliyor. Ayrıca il özel idaresinin  ihtiyacı olan içme suyu proje uygulamaları, atık su ve drenaj/ kanalizasyon şebekeleri projelendirmesi,  yol projelendirmesi ve kamulaştırma projelendirme gibi 5 ana modül uygulamalı olarak gösteriliyor. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN