Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Nusrettin Gökçer Basın Açıklamasında Bulundu

Basın Açıklaması: Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur 14.05.2014 tarihinde Kardeş haber sitemiz Haberci 18 yayınlanmış bulunan ” Eldivan İlçesi Belediye Başkanlığından 9 işçinin işten çıkarıldığı iddia ediliyor, doğrumudur.” başlıklı haber içeriğine ilişkin cevabımızın kamuoyu ile paylaşılmasından ibarettir: Eldivan İlçe Başkanlığı görevine 30 Mart seçimleri sonrasında 04.04.2014 tarihinde başladım. Bu tarihten sonra gerek şahsım gerekse görevi birlikte yürüttüğümüz yönetici […]
Genel - 8 Haziran 2014 16:25 A A

Basın Açıklaması: Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

14.05.2014 tarihinde Kardeş haber sitemiz Haberci 18 yayınlanmış bulunan ” Eldivan İlçesi Belediye Başkanlığından 9 işçinin işten çıkarıldığı iddia ediliyor, doğrumudur.” başlıklı haber içeriğine ilişkin cevabımızın kamuoyu ile paylaşılmasından ibarettir:

Eldivan İlçe Başkanlığı görevine 30 Mart seçimleri sonrasında 04.04.2014 tarihinde başladım. Bu tarihten sonra gerek şahsım gerekse görevi birlikte yürüttüğümüz yönetici kadrom tarafından mesai kavramı gözetmeksizin çalışmaktayız. Verilen göreve layık olmak için çalışmamız gerektiğinin de farkındayız.

14.05.2014 tarihli yukarıda bahsi geçen haber ile ilgili yapılan görüşmelerimizi tarafınıza sunuyorum. Belediyemiz bünyesinde çok sayıda işçi çalışmaktadır. Bizim göreve gelmemizden önceki yönetim tarafından da hizmet alım ihaleleri yapılmıştır. Daha önceki yönetim tarafından yapılan ihalenin sonlanma tarihi 31.03.2014′ dür. Bu ihale biz göreve gelmeden önceki zaman zarfında sonlanmıştır. Bu sebeple iş akitlerinin sonlandırıldığı iddialarının tarafımıza yöneltilmesini de anlayamamaktayız.

Belediye yönetimi olarak göreve başladıktan sonra yukarıda anılan hizmet alım ihalesini tekrarladık. Seçim öncesinde mevcut ihaleyi alan şirket tekrardan ihaleyi aldı ve çalışma dönemi devamlılık gösterdi.

Ayrıca ihaleyi alan şirket mevcut iş akdini yerine getirecek personelini seçmekte özgürdür. Bu sebeple Belediye Yönetimimizce ihaleyi alan şirkete hitaben : ”Şu şahıslar çalışacak, bu şahısların iş akitleri sonlandırılacak.” şeklinde bir talimatımız olmadı. Bu şekilde bir talimatın olduğunu iddia eden de bu iddiasını ispatla mükelleftir.

Yukarıda da anlatıldığı üzere 14.05.2014 tarihinde hakkımızda yapılmış olan haberin içeriğinin şirket tarafından işten çıkarılan işçilerin anlattıkları gerçekleri yansıtmadığını, iddia sahipleri şirket işçilerinin belediye başkanını böyle bir açıklama ile zan altında bıraktıklarını belirtiriz.

Kurumumuz hakkında, yanlış söylemlerde bulunan ve şahsi çıkar hesaplarını kurumumuzla bağdaştıran, tüm olası durumlara karşı hukuki haklarımız saklı olup, bu konudaki hassasiyetlerimizi dost, hemşehri, çalışanlarımıza, takipçilerimize ve tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Eldivan Belediye Başkanlığı Adına Nusrettin Gökçer

Haberci18’e Başkan Gökçer’e Teşekkür!

Haberci 18 olarak hassasiyetiniz ve habere karşılık verdiğiniz cevap ile bilgiler için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Bu haber 2555 kez okundu.
Genel - 16:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.