22° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Okumayı Nasıl Severim söyleşileri yapıldı

51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamın da dün Şehit Korhan Kuruçay Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki Teknik Anadolu Liselerinde Okumayı Nasıl Severim konulu söyleşiler gerçekleştirildi. “Ben Kitap okurken özürlüğü istiyorum” diyerek sözlerine başlayan Beyin Programlama Dili Uygulayıcısı Semin Arslan Kocaoğlu “Kitaplar aslında insanların sihir yapabildiğinin birer kanıtıdır.” dedi. Kitaplarla iletişim kurabilmek için […]
HABERLER - 3 Nisan 2015 23:13 A A

51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamın da dün Şehit Korhan Kuruçay Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki Teknik Anadolu Liselerinde Okumayı Nasıl Severim konulu söyleşiler gerçekleştirildi.

“Ben Kitap okurken özürlüğü istiyorum” diyerek sözlerine başlayan Beyin Programlama Dili Uygulayıcısı Semin Arslan Kocaoğlu “Kitaplar aslında insanların sihir yapabildiğinin birer kanıtıdır.” dedi.

Kitaplarla iletişim kurabilmek için yapılması gerekenlerden bahseden Kocaoğlu “Siz kendinizi tanıyın Kitaplarla ilişkiniz daha da kuvvetlenecek. Kitaplara karşı kendi kendinize olumsuz düşüncelere giriyorsunuz Ben kitap okuyamıyorum, ilgimi kitaba veremiyorum, kitap okurken uykum geliyor diyerek olumsuz düşünmeyin kitaplarla arkadaş olun.” dedi.

Beynin depolama aygıtı olduğunu vurgulayan Kocaoğlu “İnsan depolama yaparak öğrenir, gerekli bilgileri beyinlerinize atıp gerektiği zaman gerektiği yerde cevabı şak diye ortaya dökmeniz gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Kocaoğlu konuşmasının devamında ise “Önce sizler kendinizi beğeneceksiniz, siz değerli olduğunuzu hissettiğiniz an değerli olursunuz. Aynı zamanda siz değerli olursanız kendi etiketinizi yaparsınız eğer siz değerli biri olmadığınızı düşünürseniz hep başkasının etiketinin altında yaşamak zorunda kalırsınız.” dedi.

Bende sizler gibi meslek lisesi mezunuyum diyerek devam eden Kocaoğlu “Hiç kitap okumam diyen yoktur aranızda elbette insan kitap okur bu ders kitabı da olabilir, çok okuyanla az okuyanın farkı karnelerinde belli olur. Okul zamanlarımda ödev seven bir insan değildim çünkü ödevle hiç tanışmamıştım.” dedi.

 

Bu haber 1139 kez okundu.
HABERLER - 23:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.