20° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yerli Uçak yapımı

HABERLER - 18 Kasım 2016 11:56 A A

Proje Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesinde stratejik Gençlik Hareketi etkinlikleri çerçevesinde model uçak yapımı kursları başladı.

Öğrencilere havacığı sevdirmek ve el becerilerini geliştirebilmelerine destek olmak amacı ile İl Halk Eğitim Müdürlüğü ve Türk Hava Kurumu Çankırı Şubesi katkılarıyla gerçekleştirilen çalışmada öğrenciler Ata modeli uçak yapımını Gökhan Gülnar eşliğinde gerçekleştiriyorlar.  

Öğrencilerin ilgiyle gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mürsel Eroğlu “Proje okulu olarak spor, sanat, kültür ve bilimsel anlamda birçok çalışmalar organize ederek harekete geçirdik. Bütün bu çalışmaları stratejik gençlik hareketi başlığı altında topladık. Yakın zamanda üniversitemizle işbirliği içinde yapacağımız etkinliklerde başlayacaktır. Bütün bu çalışmalarımızın amacı öğrencilerimizi her alanda donanımlı hale getirmektir. Model uçak yapım kursu da bu anlamda önemli bir etkinliktir. Öğrencilerimize bu çalışmalarında başarılar diliyor destek veren kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 963 kez okundu.
HABERLER - 11:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.