18° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Renkli ve desenli asfalt uygulaması yapıldı

HABERLER - 1 Mayıs 2017 00:16 A A

Çankırı Belediyesi,  renkli ve desenli asfalt uygulamasını ilk kez şehrin işlek alanlarından biri olan Şehir Müzesi’nin yan tarafındaki Sinema Sokak’ta gerçekleştirdi. Kaldırımın yeni renkli ve desenli görüntüsü, çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte birçok vatandaşın beğenisini kazandı. 

 

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, renkli desenli asfalt uygulaması ile yolu süsledi. Şehir Müzesinin yanındaki yolda kaldırımlara uygulanan dekoratif asfalt ile sokağa renk geldi. Estetik görünüşü ve dayanıklılığı ile göz dolduran çalışmada kenar şeritleri ve orta göbeklerde gri, kaldırım gövdesinde ise kırmızı boya kullanıldı.

 

Çalışmalar kapsamında; mevcut zemin uygun hale getirildikten sonra kamyonlarla asfalt plentinden getirilen sıcak asfaltın serimi gerçekleştirildi. Önceden hazırlanan desenli çelik kalıplar, sıkıştırılmış sıcak asfaltın üzerine özel iş makineleri yardımıyla bastırıldı.  Desen verme işleminden sonra boya ve son olarak da cila uygulaması yapıldı. Dekoratif asfalt hakkında detaylı bilgi alan Başkan Dinç’e çimento içerikli reçineli boya sayesinde dekoratif asfaltın parke çalışmalarına göre daha uzun süre dayandığı ve belli dönemlerde boyanın yenilenmesinin yeterli olacağı ifade edildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 1067 kez okundu.
HABERLER - 00:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.