Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Saadet Partisi Çankırı İl Teşkilatı 5. Olağan Kongresi yapıldı.

Saadet Partisi Çankırı İl Teşkilatı 5. Olağan Kongresi yapıldı. Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklan Marşının okunması akabinde sinevizyon gösterisi izlendi. Muhammed Rüştü Ay Başkanlığında oluşan divanda Said Yılmaz […]
Genel - 17 Haziran 2014 01:14 A A

Saadet Partisi Çankırı İl Teşkilatı 5. Olağan Kongresi yapıldı.
Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve partililer katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklan Marşının okunması akabinde sinevizyon gösterisi izlendi.
Muhammed Rüştü Ay Başkanlığında oluşan divanda Said Yılmaz ve Emre Işık yer aldı.
Faaliyet ve hesap raporlarının okunması akabinde SP İl Başkanı Ömer Uzun, yolundan şaşmayan bir avuç imanlı insanımızla yola devam edeceğiz diyerek Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Şiirini okudu.

Uzun’un açılış konuşması sonrasında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç kürsüye geldi.

Anadolu topraklarının dün olduğu gibi bugünde tehlike altında olduğunu sadece aktörlerin değiştiğini ifade eden Tongüç Siyonizm tehlikesine dikkat çekti. Bölgede yaşanan olayların bir Siyonizm oyunu olduğunu da aktaran Tongüç, büyük İsrail’in kurulması için kaos ortamının oluşturulduğunu aktardı. “Eskiden yol kesen eşkiyanın kim olduğu az çok bilinirdi fakat şimdi eşkiyanın kim olduğu bilinmiyor” diyen Tongüç, “Ülke dışarıdan da içeriden de tehdit altındadır. Bizim üzerimize büyük planlar yapılıyor. Fakat bizim de Allah’ımız var. Bu nedenle imanımıza ve maneviyatımıza büyük önem vermeliyiz.  Batı bunu bildiği için bizim manevi değerlerimizi yok etmeye çalışıyor” dedi.

Milli görüşün 40 yıldır canla başla çalıştığını da aktaran Tongüç, “Bizler Çankırılı çiftçi kardeşimiz için, esnaf kardeşimiz için, halkımızın ayakta kalabilmesi için verdiğimiz mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu uğurda 5 değil 100 partimizi de kapatsalar yolumuzdan dönmeyeceğiz. Milli görüşün bittiğini zannedenler yakında çok şaşıracaklar” dedi.

Çözüm süreci konusuna da değinen Tongüç, yaşanan süreç doğrultusunda büyük yanlışlıklara yol açıldığını da dile getirdi.

Bölgede yaşanan olaylara da değinen Tongüç, “Ey Çankırılı sen iktidara vermiş olduğun yetki ile ABD’nin Irak’da yaptığı yıkıma yetki vermiş oldun mu olmadın mı? Oy vermek mesuliyettir namustur.

Şu anda Irak 3 parçaya bölünmüş durumda. Şu anda orada bir örgüt var kimin kurduğu ve kimin beslediği belli değil. Bölgede meydana gelen bu olaylar aslında Türkiye’nin parçalanmasına yönelik bir plandır. Bu ateş Türkiye’yi sarar. Orta doğuda yaşanan olayların tek sebebi petrol değildir. Büyük İsrail’in kurulması yönünde bir çalışmadır” dedi.

Soma’da yaşanan olaylara da değinen Tongüç,  “Hızlandırılmış tren çalışması vardı. Raylar aynı vagonlar aynı, lokomotif aynı. Birkaç şey değiştirdiler ve hızlandırılmış tren dediler sonuç ne oldu. Meydana gelen kaza sonrasında 60’a yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Soma’da böyle hızlandırılmış bir olayın sonucudur. Özelleştirme sonrasında daha fazla kömür çıkartma ve işçilere daha fazla vardiya yaptırma sonrasında bu yaşandı. Tarım bitti, hayvancılık bitti. Vatandaş ne yapsın. İnsanlar yaşamak için büyük şehirlere gidiyor. Madenlere iniyor” dedi.

Tongüç ayrıca faiz lobisinin Türkiye’de büyük kazan elde ettiğini de aktararak, “Çankırı’da Yunanistanlı papazların kurduğu bir banka var. Bizim hacılar bu bankaya paralarını yatırıyor, Yunanistanlı papazlarda bu parayı sayıyor” dedi.

Tongüç konuşmasının sonunda ise Saadet Partisi olarak Çankırı’ya yönelik tarım, hayvancılık ve ekonomiye yönelik yaptıkları çalışmalara hakkında bilgi verdi.

 

Bu haber 1652 kez okundu.
Genel - 01:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.