Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Şenol Şahin Projelerini açıkladı!

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ÇANKIRI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞENOL ŞAHİN’İN PROJELERİNİ AÇIKLADI; 1- PROFESYONEL ŞEHİR PLANLAMASI, UYGULAMASI ve DENETİMİ PROJESİ a) Uzman, Tecrübeli, Bilgi ve Birikim sahibi Şehir Planlaması ekibinin oluşturulması, b) Şehrimizin gelişmesi, açılması ve büyüyebilmesi için gerekli yaşanabilir bir şehir planlamasının oluşturulması, c) Oluşturulan şehir planlamasının uygulanmasının harfiyen sağlanması, d) Sistemin işleyişi ile ilgili, […]
Çankırı Gündemi - 18 Mart 2014 21:00 A A

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ÇANKIRI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞENOL ŞAHİN’İN PROJELERİNİ AÇIKLADI;

1- PROFESYONEL ŞEHİR PLANLAMASI, UYGULAMASI ve DENETİMİ PROJESİ
a) Uzman, Tecrübeli, Bilgi ve Birikim sahibi Şehir Planlaması ekibinin oluşturulması,
b) Şehrimizin gelişmesi, açılması ve büyüyebilmesi için gerekli yaşanabilir bir şehir planlamasının oluşturulması,
c) Oluşturulan şehir planlamasının uygulanmasının harfiyen sağlanması,
d) Sistemin işleyişi ile ilgili, hiçbir şekilde taviz verilmemesi,
e) Uzman, tecrübeli, bilgili ve Şehir Planlaması Ekibi ile Koordineli çalışacak bir Denetim Ekibinin oluşturulması,

2- VERİCİ İSTASYONU, TAŞMESCİT ve HIDIRLIK YOLU BOTANİK PARK PROJESİ,
a) Taşmescit, hıdırlık yolu ve şehir vericisinin bulunduğu tepeye kadar kapatılarak, içerisinde; hayvanat bahçesi, evcil hayvanlar parkı, deniz hayvanlarının sergilendiği dev akvaryum
b) Modern dizayn edilmiş çocuk parkları,
c) Eğlence ve piknik alanları,
d) Geleneksel ahşap işçiliği ile sanatın sergilendiği gözetleme kuleleri,
e) Çankırı kültürünü taşıyan ve yaşatan ahşap işçiliği ile sanatın sergilendiği Çankırı Yaren Evi,
f) Yürüyüş yolları, açık alan spor tesisleri,
g) Gül ve çiçekler ile bezenmiş bahçeler,
h) Geleneksel ahşap işçiliği ile sanatın sergilendiği ağaç evler, ağaç kamelyalar, restaurant ve çay bahçeleri, yeşile bürünmüş zemin ile tasarlanmış, işletmesinin uzman ellere verileceği, halka açık muhteşem ve nezih bir tesis yapacağız.

3- TUZ DÜNYAM PROJESİ
Dünyanın en büyük tuz rezervlerinden birisine sahip olmamıza rağmen, ne yazık ki bunun tanıtımını ve sanayileşmesini gerçekleştirebilmiş değiliz.Biz belediye olarak Cenab-ı Allah’ın bize bir lütfu olan bu devasa kaynağı, Sanayi Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Karayolları ve Üniversitemiz ile işbirliği içerisinde hareket ederek ülkemiz ve dünyaya farklı ve güçlü bir TUZ PROJESİ sunacağız.
a) Çankırı’mıza tuz hamamı ve kompleksi kurulması
b) Güçlü bir Tuz sanayisinin kurulması için gerekli girişimler
c) Enerjide, yeni ve güçlü doğal enerji kaynağı olan Tuzun hayata geçirilmesi. Bu konuda Sanayi ve Enerji Bakanlığı ile ortak çalışmalar yapılması.Enerji üretiminde (yakıt ve elektrik üretimi ile ilgili sanayinin oluşturulması),
d) Beyaz elmasın, insan yaşamında hemen hemen girmediği hiçbir yerin kalmadığı göz önünde bulundurularak; gıda sektöründe, sağlık sektöründe, el sanatları, dezenfekte ürünleri sektöründe, aksesuarlar gibi değişik sektörlerde tuzumuzu ve tuz mağaramızı en iyi şekilde Türkiye ve dünyaya reklam etmemiz; Çankırı’mızı Tuz sanayi, Tuz turizmi, Tuz ihracatı merkezi haline getirerek, insanımıza yeni iş imkanları oluşturulması bu sayede Çankırı ekonomisinin güçlü hale getirilmesi.
e) Çankırı’mızın sadece elindeki bu imkan sayesinde bile TUZ DÜNYAM PROJESİ hayata geçirildiğinde Çankırı hiçbir ilin görmediği bir büyüme ve gelişmeye sahip olacaktır.
BU BİR HAYAL DEĞİLDİR. ÇÜNKÜ KAYNAK ELİMİZDE MEVCUTTUR.
SADECE İŞİ BİLEN BÜYÜK DÜŞÜNEN KADROLARA İHTİYAÇ VARDIR.

4- ÜNİVERSİTE OKUYAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN; FÖY SİSTEMİ İLE KAZAN VE KAZANDIR PROJESİ
İlimiz ticaret sektörüne çok büyük katkı sağlayan üniversite öğrencilerimiz, bugün ne yazık ki sadece gelir kaynağı olarak görülmektedir. Kardeşlerimiz bizim misafirimizdir. İlimizin gönüllü kültür elçileridir. Biz bu kardeşlerimize kollarımızı değil, gönüllerimizi de açıp YAREN KÜLTÜRÜMÜZÜ paylaşarak birlikte yaşayacağız.
a) Şehir içerisinde, üniversite ve fakültelere yakın yerlere 1+1 dairelerden oluşan binalar ve yurtlar için gerekli çalışmaları yaparak üniversite öğrencilerimizin yaşadığı bu sıkıntıyı aşacağız.
b) Üniversite öğrencilerimizden belediye bünyesinde temsilci heyeti kurmalarını isteyerek, öğrencilerimizden gelecek talepler doğrultusunda, belediyecilik hizmetleri ve sosyal aktiviteler çerçevesinde koordinasyon içerisinde olarak , onların huzurunu sağlayacağız.
c) İlimiz bünyesinde üniversite ve belediyemiz öncülüğünde bir dernek veya vakıf kurulmasını sağlayarak , dernek faaliyetlerinden sağlanacak gelirin üniversite öğrencilerine burs ve sosyal yardımlar imkanı sağlanması.
d) İlimizde üniversite öğrencilerimiz büyük bir ulaşım sıkıntısı çekmekte oldukları aşikardır. Bu nedenle bir an önce ulaşım sıkıntısını gidermek için, güçlü ve modern araçlarla servis imkanlarını, durak noktalarını, servis saatlerini genişleterek öğrencilerimizin hak ettiği konfor, kalite ve değerde bir hizmeti sunacağız.
e) FÖY (Fikir, Öneri,Yönetim) SİSTEMİ ile öğrencilerimizin bilgi birikimi, öneri, beceri, proje gibi engin fikirlerinden istifade etmeliyiz. Bu sistem sayesinde onların önünü açacak çalışmalar yaparak, kardeşlerimize büyük bir maddi kaynak oluşturacağız.

5- MODERN KAPALI HAL PROJESİ

a) Pazarcı esnafımıza yakışır modern bir tasarım ile şehrin kıyısında ve dışarısında değil, şehir merkezinde halkımızın kolayca ulaşabileceği modern bir kapalı hal yapacağız.
b) Halin yapılmasını planladığımız İmaret Caddesi Altı Tabakhane Sokak ile Ünür Sokak arasında bulunan parsele yerleşecek olan halin altı, hal esnafına ait otopark ve esnaf depolarından oluşacaktır.Otopark ve depoları hal ile bağlantılı yük asansörleri ile desteklenmiş olacak.Böylece hal esnafı rahat ve huzura kavuşturulacaktır.

6- BAKIRCILAR VE EL SANATLARI ARASTASI PROJESİ

a) Tosya Caddesi üzerine inşasını yapacağımız arasta tarihi ve kültürel değerlerimizi yansıtacak ve Osmanlı dönemi mimarisi ile halkımıza özlemini duyduğu o manevi ortamı bize yaşatacaktır.
b) Emekle yoğrulmuş sanat kokan o nasırlı usta ellerin, sanatlarını sergileyebileceği bu mekan sayesinde el sanatları yaşayacak ve yok olması engellenecektir.

7- MİMARİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

a) Mimari Dönüşüm Projesi kapsamında Müteahhitlerimiz ile bir araya gelerek, Belediyemizin tespit ettiği eski binaları, oluşturduğumuz yeni şehir planlaması doğrultusunda yıkarak, yeşil alanları, havuzlar, otopark ve çocuk parkları ile hazırlanmış çağımıza uygun, modern binalar, siteler ve iş yerleri inşa edeceğiz.
b) Mimari Dönüşüm Projesi şehir merkezinde oluşan sıkışıklık ve daralmayı açacak, şehrin rahat bir nefes almasını sağlayacaktır.

8- ESENTEPE MAHALLESİ ve FATİH MAHALLESİNİ GELİŞTİRME PROJESİ

a) Esentepe ve Fatih Mahallelerini İmara açacağız.
b) Esentepe Mahallesi, ilimizin bir mahallesi olmasına rağmen kaderine terk edilmekten, belediyecilik hizmetlerinden yoksun kalmaktan ve köy muamelesi görmekten kurtaracağız.
c) İmara açacağımız Esentepe ve Fatih Mahallelerine siteler, iş yerleri, yer vermek sureti ile resmi kurum ve kuruluşlara ait bölüm veya birimlerinin inşa edilmesini sağlayacağız.
d) Bu mahallelerimiz, böylece şehir merkezi ile arasındaki mesafe kapatılarak şehir ile bütünleşmesi sağlanmış olacaktır.

9- KARATEKİN PARKINI YENİLEME PROJESİ

a) Karatekin Parkı, Eski Posta hane ve yanında bulunan otoparkı kaldırarak, altına iki katlı otopark üzerine ise mevcut Karatekin Parkını daha modern ve yenilikler içeren bir proje ile inşa edeceğiz.
b) Karatekin Parkı inşası yapılırken şehrin dokusuna zarar vermeyecek, zemin üzerine bina çıkmayacak böylece şehrin daralarak boğulmasına da fırsat vermeyeceğiz.

10- GELECEĞİN GENÇLERİ PROJESİ

a) Çankırı Merkezinde 3 ayrı noktada Kültür ve Eğitim Merkezi kuracağız.
b) Gençlerimizin ve çocuklarımızın din ve ahlak, gelenek ve görenek, sevgi ve saygı, edep ve adap, manevi ilimler, örf ve adetlerimizi öğrenebilmeleri için gerekli ekip ve ekipmanlar, eğitimciler istihdam edeceğiz.
c) Kurslar ve yarışmalar düzenleyecek ödüllendireceğiz, böylece geleceğimizin teminatları gençlerimizin faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacağız.

11- ŞAMPİYON ÇANKIRISPOR PROJESİ

a) Çankırıspor’u daha profesyonel futbol takımına dönüştürmek için gerekli, oyuncu, teknik kadro, ve yönetici transferlerinin yapılması, maddi imkansızlıkların aşılması ve gereken tüm imkanların seferber edilmesini sağlayacağız.
b) İlerleyen süreçte Çankırıspor’a yer tahsis ederek, çalışma kamplarını kendilerine yakışır ve en güzel bir şekilde dizayn edeceğiz.
c) Böylece Çankırıspor’u hakkettiği noktaya getireceğiz.

12- BİRLİKTE BELEDİYECİLİK PROJESİ

a) Yapacağımız hizmetleri, doğruluk, dürüstlük, hak ve hakkaniyet doğrultusunda, yerli yerince yapacak, belediye bütçesini sadece belediyecilik hizmetlerinde kullanacak, yapacağımız hizmetleri göz boyamak, ve gündem oluşturmak için değil, Allah rızası için yapacağız.
Çankırı Belediyesini mensubu olduğumuz siyasi görüşün belediyesiymiş gibi sadece kendi siyasi görüşümüze hapsetmeyecek, Çankırı’mızın gelişmesi ve büyümesi için bütün görüşlere açık birlik ve beraberliği sağlayan bir belediye anlayışı içerisinde olacak ve üzerimize almış olduğumuz vebali asla unutmayacağız.

 

şenolşahin

Bu haber 2376 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.