• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SGK ilçelerde de bilgilendirme toplantısı yapıyor

19 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3166 defa okundu.
SGK ilçelerde de bilgilendirme toplantısı yapıyor

Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Sivil Toplum Kuruluşlarını bilgilendirmeye devam ediyor.

 

Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde “6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” hakkında Çankırı Kurşunlu Belediye, Kamu Kurum Kuruluşlarında çalışan 4/c kesenek iş ve işlemleri yapan personel, Köy ve Mahalle muhtarlarına bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda konuşan İl Müdürü Hicran Çakmakçı, “Bilindiği üzere 03.08.2016  tarihli ve 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin Kanun 19.08.2016 tarihli 29806 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğü girmiştir.

Anılan Kanun Kurumumuzun birikmiş alacaklarına ödeme kolaylığı getirilmiş olup ayrıca 6183 sayılı Kanun ve 6552 sayılı Kanunun 81 maddesiyle 5510 sayılı Kanuna eklenen Geçici 60 ncı madde kapsamında yapılandırma işlemlerine ilişkin bazı yeni düzenlemeler yapılmıştır. “2016 Haziran ve önceki aylara ilişkin prim borçlarından ödenmemiş olan sigorta primi ve bunlara ilişkin gecikme cezaları ve gecikme zamları alacakları yapılandırma kapsamındadır. Ayrıca isteğe bağlı sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emekli olduktan sonra ticari faaliyette bulunan 2016/Şubat ve öncesi sosyal güvenlik destek prim borçları ile Genel Sağlık Sigortası taksitlendirme borçları taksitlendiriliyor” dedi.

İl Müdürü Çakmakçı, tüm vatandaşların 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında İl Müdürlüğü ve merkez müdürlüklerine şahsen, posta yolu veya elektronik ortamda başvuru yapabileceklerini hatırlattı.

İcra Servis personeli Eylem Aydın Özsu, Prim Tahakkuk ve Tahsilat servis şefi Muhittin Ulupınar’ın  6736 sayılı Kanunla ilgili sunumunun ardından katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.

Çankırı Kurşunlu ilçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Eryiğit Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hicran Çakmakçı’ya ve katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN