• Dolar Alış / Satış: 5.464 / 5.474
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.215
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Tarihi bir misyonu yeniden canlandırıyoruz

27 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
778 defa okundu.
Tarihi bir misyonu yeniden canlandırıyoruz

Çankırı Belediyesi tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan “Kardeşliğe Bir İlmek de Sen At” kampanyası nihai hedefine ulaşıyor.

Çankırı Belediyesi’nin Suriye’de zor şartlar altında kalan Bayırbucak Türkmenleri için başlatmış olduğu örgü kampanyasına Çankırılı hanımlar duyarsız kalmadı. Kampanya kapsamında Türk Anneler Derneği Çankırı Şubesi, Türkmen kardeşlerimiz için; içerisine ilmek ilmek sevgi, muhabbet ve dularını da katarak ördükleri el ürünlerini belediyeye teslim etti.

Türk Anneler Derneği’nin Çankırı şubesine bağlı yüzlerce anne, el emeği göz nuru örgülerini Bayırbucak’ta zor durumda kalan yardıma ve sevgiye muhtaç  Türkmen kardeşleri için ördüler. Anne sıcaklığı ile ortaya koyulan ürünlerde, bebekler ve çocuklar için yapılan örgüler dikkat çekti.

Türk Anneler Derneği Çankırı Şubesi’nin anlamlı bir kampanyaya izma attığının altını çizen Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırılı hanımların kampanyaya olan ilgi, alaka ve yoğun katılımlarına vurgu yaptı. Anneler derneğinin aynı zamanda tarihi bir misyonu da yerine getirdiğini belirten Başkan Dinç, “Milli Mücadele Dönemi’nde Çankırı kadınlarımız cephedeki askerimize, soğuk kış koşullarında ayakları üşümesin diye çorap örmüşlerdi. Onlar ilmek ilmek sevgileri ve merhametleri ile beraber, annelik duygularını da o ilmeklere işlediler ve mehmetçiğimize çorap ördüler” şeklinde hatırlatmalarda bulundu.

Anneler Derneği’nin de bugün aynı düşünce ile hareket ettiğini söyleyen Dinç, “Anneler Derneği’miz de bugün Bayırbucak’ta soğuk kış koşullarında zor durumda kalan kardeşlerimize aynı ruh, aynı düşünce ve aynı aşkla ilmek ilmek sevgi, merhamet ve fedakarlıklarını ortaya koydular. Bu şekilde onlara katkıda bulundular. Ben başta Şube başkanımız Songül hanım olmak üzere tüm hanım efendilere teşekkür ediyorum ve Allah razı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Türk Anneler Derneği Şube Başkanı Songül Astarlıoğlu, ördükleri el ürünlerine annelik duygularını katarak işlediklerini ifade etti. Astarlıoğlu, “Biz de içerisine ilmek ilmek sevgi ve dualarımızı da katarak kampanyaya katıldık. İnşallah göndereceğimiz örgülerimizi hepsi de güle güle ve iyi günler de giyerler. İnşallah bu kötü günler çabuk geçecek, gelecek parlak ve güzel olacak. Kampanyayı başlatan ve bizlere bu duyguyu yaşatan Belediye Başkanı İrfan Dinç’e de çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kampanya, Çankırı’da tüm hızıyla devam ediyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN