Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Tek yön işaretlemeleri arttırılmalı

Geçtiğimiz hafta Çankırı-Ankara Karayolu’nun Tüney köyü yakınlarında meydana gelen ve 3 imamın ölümüyle sonuçlanan trafik kazası tedbirsizlik sonucu meğer geliyorum demiş. Çankırı Ankara Karayolu’nun Tüney köyü yakınlarında sıcak asfalt çalışması kapsamında çift yönlü yol tek yöne düşüyor. Yolun yaklaşık 10 kilometrelik bölümünde tek yönlü devam eden trafik kazalara davetiye çıkartıyor. Yolun Ankara ve Çankırı tarafında […]
Çankırı Gündemi - 14 Ekim 2014 20:11 A A

Geçtiğimiz hafta Çankırı-Ankara Karayolu’nun Tüney köyü yakınlarında meydana gelen ve 3 imamın ölümüyle sonuçlanan trafik kazası tedbirsizlik sonucu meğer geliyorum demiş.

Çankırı Ankara Karayolu’nun Tüney köyü yakınlarında sıcak asfalt çalışması kapsamında çift yönlü yol tek yöne düşüyor. Yolun yaklaşık 10 kilometrelik bölümünde tek yönlü devam eden trafik kazalara davetiye çıkartıyor.

Yolun Ankara ve Çankırı tarafında tek yönün başladığı bölümünde trafik işaretleri bulunurken ara bölümlerde tek yönün devam ettiğine dair herhangi bir işaret bulunmuyor.

Uzun bir süre yolun tek yön olduğuna dair herhangi bir levha ile karşılaşmayan sürücüler zaman zaman kaza yapabiliyor. Bu kazaların en büyük örneği geçtiğimiz günlerde meydana geldi. 3 imamın hayatını kaybettiği ve 7 kişinin yaralandığı katliam gibi kazada tabela eksikliğinin de etkili olabileceği düşünülüyor.

Tek yön olması nedeniyle daralan yolda sürücüler geniş bir araçla karşılaştıklarında zor anlar yaşıyorlar. Gecenin karanlığında tabela eksikliği dolayısıyla sürücüler bazen yolu karıştırıp karşı şeride de geçebiliyor. Yolda biran önce yetkililer tarafından tedbir alınması gerekiyor.

Bu haber 1051 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 20:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.