Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Teravih Namazları Namazgâhta Kılınmaya Başladı

Kılınmaya Başladı Çankırı Belediyesi tarafından yaptırılan RecepTayyip Erdoğan Parkı içerisindeki namazgâhta açık havada teravih namazları kılınmaya başladı. Çankırı’da ilk kez gerçekleşen namazgâhta teravih namazı uygulamasına vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. Erkeklerin yanı sıra kadınların da teravih namazı kılmak üzere geldikleri Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda huşu içerisinde ve çok rahat bir ortamda ibadet yapma imkânı bulan vatandaşlar […]
Genel - 28 Haziran 2014 21:49 A A

Kılınmaya Başladı

Çankırı Belediyesi tarafından yaptırılan RecepTayyip Erdoğan Parkı içerisindeki namazgâhta açık havada teravih namazları kılınmaya başladı.

Çankırı’da ilk kez gerçekleşen namazgâhta teravih namazı uygulamasına vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. Erkeklerin yanı sıra kadınların da teravih namazı kılmak üzere geldikleri Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda huşu içerisinde ve çok rahat bir ortamda ibadet yapma imkânı bulan vatandaşlar namazın ardından böyle bir imkânı sağladığı için Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ettiler.

Çankırı’nın yakın geçmişinde bulunmayan namazgâh geleneği Osmanlı döneminde bazı bölgelerde teravih, Cuma ve bayram namazlarında oldukça yaygın olarak kullanılan bir ibadet mekânı olma özelliği taşıyor.

Başkan Dinç “Teravih Namazlarının Namazgâhta Kılınmaya Başlayacağını 27 Haziran 2014 Cuma Günü Yaptığı Basın Toplantısında Biz Basın Mensupları Aracılığı İle de Kamuoyuna Duyurmuştu.”

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisinde yaptırdıkları namazgâhla yine bir ilke imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirterek “Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız aileleri ile birlikte gelip burada hem dinlenebilme hem de rahat, huzurlu bir ortamda teravih namazını kılabilme imkânını bulacaklar. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Bu haber 1323 kez okundu.
Genel - 21:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.