21° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Teravih Namazları Namazgâhta Kılınmaya Başladı

Genel - 28 Haziran 2014 21:49 A A

Kılınmaya Başladı

Çankırı Belediyesi tarafından yaptırılan RecepTayyip Erdoğan Parkı içerisindeki namazgâhta açık havada teravih namazları kılınmaya başladı.

Çankırı’da ilk kez gerçekleşen namazgâhta teravih namazı uygulamasına vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. Erkeklerin yanı sıra kadınların da teravih namazı kılmak üzere geldikleri Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda huşu içerisinde ve çok rahat bir ortamda ibadet yapma imkânı bulan vatandaşlar namazın ardından böyle bir imkânı sağladığı için Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ettiler.

Çankırı’nın yakın geçmişinde bulunmayan namazgâh geleneği Osmanlı döneminde bazı bölgelerde teravih, Cuma ve bayram namazlarında oldukça yaygın olarak kullanılan bir ibadet mekânı olma özelliği taşıyor.

Başkan Dinç “Teravih Namazlarının Namazgâhta Kılınmaya Başlayacağını 27 Haziran 2014 Cuma Günü Yaptığı Basın Toplantısında Biz Basın Mensupları Aracılığı İle de Kamuoyuna Duyurmuştu.”

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisinde yaptırdıkları namazgâhla yine bir ilke imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirterek “Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız aileleri ile birlikte gelip burada hem dinlenebilme hem de rahat, huzurlu bir ortamda teravih namazını kılabilme imkânını bulacaklar. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Bu haber 1143 kez okundu.
Genel - 21:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.