16° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Tımarlı Sulaması meyvelerini vermeye başladı

HABERLER - 29 Mayıs 2017 16:48 A A

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Tımarlı Sulaması projesi kapsamında Çorum ve Çankırı’da tarım arazilerinin can bulduğu projeyi DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar inceledi.

DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar yaptığı açıklamada “Sulamaya açılan alanları gezip, çiftçilerimizle görüştük. Bir dönüm alandan 900 ile 1100 kg arasında verim aldıklarını belirttiler. Memnuniyetleri bizi mutlu etti. Gerekli iş planlamasını yaparak, sıkı takip ve gerçekleşme sağlanacaktır. Şebekenin tamamı tamamlandığında önemli tarımsal verim ve istihdama katkılar sunacaktır.”

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 784 kez okundu.
HABERLER - 16:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.