Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

TR82 Bölgesinin Yatırım Ortamı Tanıtım Platformu invest in TR82 tanıtıldı.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerini kapsayan TR82 Bölgesi’ni YATIRIM bölgesi özelliği ile bütünleşik olarak dış dünyaya tanıtım ve pazarlanmasını amaçlayan “INVEST in TR82 Platformu”, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Yönetim Kurulu Kurul Üyeleri ile basın mensuplarına tanıtıldı. Sinop’ta düzenlen toplantıya; İlimiz Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Vahdettin Özcan, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kastamonu […]
Genel - 27 Şubat 2015 19:23 A A

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerini kapsayan TR82 Bölgesi’ni YATIRIM bölgesi özelliği ile bütünleşik olarak dış dünyaya tanıtım ve pazarlanmasını amaçlayan “INVEST in TR82 Platformu”, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Yönetim Kurulu Kurul Üyeleri ile basın mensuplarına tanıtıldı.
Sinop’ta düzenlen toplantıya; İlimiz Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Vahdettin Özcan, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, Kastamonu İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı, Sinop TICARET ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan, Ajans Kalkınma Kurulu Başkanı ve Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi Ergür, Tanıtım Dış İlişkiler Birimi Başkanı ve Platform Genel Koordinatörü Serkan Doğru ile ilgili Ajans personeli ve basın mensupları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İlimiz Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Vahdettin Özcan, “Bu Platform Bölgemizin yatırım ortamı tanıtımı ve pazarlaması yönünden büyük önem arz ediyor. ‘invest in TR82’ ile Orta Vadeli Program (2014-2016), Onuncu Kalkınma Planı (2014-2018) İş ve Yatırım Ortamının Geliştirilmesi Programı Eylem Planı vb. birçok üst strateji belgesinde yer alan eylemler ilk kez Bölgemizde hayata geçirilmiş oluyor. Bunun da haklı sevincini yaşıyoruz. Platformun bir buçuk yıl süren altyapı çalışmalarını planlayan, koordine eden KUZKA personelimize ve projeye destek veren tüm partner kurumlarımıza, Yönetim Kurulumuz ve Bölgemiz adına teşekkür ediyorum. Platformumuzun büyük lansman toplantısını partner kurum temsilcilerimiz ile birlikte geniş katılımla Mayıs ayı içinde yapmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmasının ardından Bölgesel düzeyde ilk YATIRIM ortamı tanıtım ve pazarlama platformu olma özelliğine sahip “INVEST in TR82” ’nin tanıtım sunumu KUZKA Tanıtım ve Dış İlişkiler Birimi Başkanı ve Platform Genel Koordinatörü Serkan Doğru tarafından yapıldı.
Platformun ayrıntılarını katılımcılar ile paylaşan Doğru, KUZKA tarafından projelendirilen, Robert Bosch Vakfı ve Alman Dış Politika Konseyi (DGAP e.V.) işbirliği ile düzenlenen «Carl Friedrich Goerdeler İyi Yönetişim Programı» kapsamında 8 ülkeye ait toplam 192 projeden ilk 18 proje arasına girerek teknik destek alan “invest in TR82 Platformu” ’nun, TR82 Bölgesi’nden 40 kamu kurum ve kuruluşu tarafından desteklendiği bilgisini verdi.
“invest in TR82” ‘nin bir verimlilik ve işbirliği platformu olduğunu vurgulayan DOĞRU, “Platformumuz, Bölge illerimizi birbirine rakip değil, tamamlayıcı olarak görüyor. Bu yönüyle ‘invest in TR82’ Türkiye’de bölgesel düzeydeki ve bu kapsamdaki ilk ve tek platform” şeklinde konuştu.
16 alt modül olarak tasarlanan “invest in TR82 Platformu”, TR82 Bölgesi’nde yerleşik 40 kamu kurum ve kuruluşundan oluşuyor.
– Ortak bir Paydaş Veri Tabanı ile
Bölge yatırım ortamına ilişkin;
– 4 dakikalık Türkçe ve İngilizce Tanıtım Filmi,
– En güncel verileri sunan interaktif harita özelliği olan Türkçe ve İngilizce Yatırım Portalı,
– Android ve IOS işletim sistemiyle uyumlu Akıllı Telefon Uygulaması,
– Güncel duyuru ve haberlerin düzenli olarak paylaşılacağı E-bülten Sistemi,
– 82 farklı tanıtım kartından oluşan Basılı Materyal Kiti,
– Tanıtım kartlarının partner kurumların çalışma alanlarına göre sergilendiği Standlar,
– Verilerin kamuya açık alanlarda (partner kurumlar, fuarlar vb.) sunulacağı dijital Kiosk Sistemleri
Bu partner kurumların hizmetine sunuluyor.

Bu haber 1251 kez okundu.
Genel - 19:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.