14° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Türkçe Kursu sertifika töreni düzenlendi

HABERLER - 10 Temmuz 2017 10:22 A A

Çeşitli nedenlerle ilimizde bulunan farklı ülkelerin vatandaşlarına yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü iş birliğinde, Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ve 29 Mayıs ta başlayan 128 saatlik Türkçe Seviye A1 kursu 30 Haziran da sona erdi.

Kurs sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Çankırı PTT Baş Müdürü Nuri Karaca, Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Oğuz Cesur ve Halk Eğitim Müdürü Ömer Ulucan ve diğer yetkililerinin katılımıyla sertifika töreni gerçekleştirildi.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı; “Milletimizin özellikle mazlum coğrafyalardan ülkemize gelen kardeşlerimize sahip çıktığını, barınma, giyecek vb ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra eğitimlerine de gerekli hassasiyet gösteriliyor.” dedi.

“Bu doğrultuda açılan Türkçe öğretimi kursuna devam edip, kursu başarı ile tamamladığınız için sizleri tebrik ediyorum.” diyerek konuşmasına devam eden Yazıcı “u kurslara katılanların daha fazla olması için ilimizde bulunan akraba ve tanıdıklarına haber vermelerini istedi.

Kursiyerler adına söz alan Afganistan vatandaşı Amanuddin Safi ise, kendilerine her türlü kolaylığı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başta olmak üzere Halk Eğitim Müdürlüğü yetkililerine, kurs öğretmeni Hatice Altundaş ve kursun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 812 kez okundu.
HABERLER - 10:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.